Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha lenne 350. 000 Forintotok,...

Ha lenne 350. 000 Forintotok, ti hol és mennyi időre kötnétek le?

Figyelt kérdés
Tudom,hogy nem sok pénz,de ennyim van. Gondolkodtam a lekötésén. Melyik bank adja a legtöbb hitelt? Jelenleg erstés vagyok. Köszönöm!

2018. márc. 8. 19:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Úgy érted, hol adják a legtöbb kamatot? Sajnos annyira alacsonyak a kamatok, hogy ha kis is fognál valami szuper 2% kamatozásút, az is csak 7 ezer egy évben, mínusz kamatadó. Én ennyiből állampapírt / kincstári takarékjegyet vennék, még az kamatozik a legtöbbet. Bankban amennyire tudom, 1% alatt adnak.
2018. márc. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
40%
Havonta többet keresek, ebből értelmes lekötés nem lesz.
2018. márc. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
68%

Első körben ismerkedj meg a hitel, kamat és hasonló fogalmakkal.

Második körben ennyit sehova. A kincstárjegy/állampapír is évi 2%-os kamattal fut kb. Ha lenne pár fölös millióm, úgy meggondolnám, de pár ezer forintért cserébe 1 évig nincs nagyobb likvid tőkéd. Halál értelmetlen.

2018. márc. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

1 és 3: köszönöm!

2-es köszi szépen,nekem ennyi van ennyit tudok félretenni jelenleg 17 évesen. Piszok sokat melóztam érte,szóval megköszönöm,ha nem nagyzol. :)

2018. márc. 9. 06:15
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen.. nem hitelt akartam írni hanem kamatot
2018. márc. 9. 06:15
 6/8 anonim ***** válasza:
68%
hagyd látra szólón vagy siman bankszamlan kosd le ga vegzel a sulival jelentkezz be munkaügyibe és ha van hozzá affinitasod és piaci lehetőséged, pályázz meg 2 millió toketamogatast vallalkozova váláshoz. Ahhoz elég lehet önerőnek és igy jóval magasabb hozamot érsz el vele, mint a banki lekötés.
2018. márc. 9. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Cetelem takarékszámla. Igaz, csak 1,5% a kamat, de nincs számlavezetési díj, nincs költsége a kiutalásnak, minden ingyenes és napi kamatot fizet. Teljesen vállalható!
2018. márc. 9. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem a bankomnál Gránit Bank 2% kamatot ad rövid és hosszabb távra is, ott kötném le. Ha a te bankod nem ad ennyit illetve hasonlóan jó az is ha bemész egy Postára és veszel Kamatozó Kincstárjegyet ami 1,75% kamatot ad.


"pár ezer forintért cserébe 1 évig nincs nagyobb likvid tőkéd"


Ez nem igaz, mert mindkét esetben bármikor visszaválthatod/feltörheted a betétet pár kattintással és máris elköltheted, csak a kamatot vagy a kamat egy részét nem kapod meg. Ha viszont nem köti le akkor biztos hogy nem kap semmit.


"Cetelem takarékszámla. Igaz, csak 1,5% a kamat"


Viszont beutaláskor veszít 0,3%-ot vagy többet és kevesebbet kamatozik mint a postai Kamatozó Kincstárjegy.

2018. márc. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!