A parom szeretne hitelt felvenni, de nem szamlara/kartyara kapja a fizetését. Szerintetek tud igy felvenni lakashitelt (3,5M-ot)?

Figyelt kérdés

2018. júl. 31. 18:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
91%

Ha tud igazolni kellő mértékű hivatalos jövedelmet és egyébként megfelel a feltételeknek, akkor akár még lehetséges is. Viszont ha nem tudja vállalni, hogy a jövőben az adott bankhoz megy a fizetése, akkor az is lehet, hogy a bank magasabb kamatot fog felszámolni.

El kell olvasni az adott hitelkonstrukció feltételeit (minél többfélét érdemes megnézni, hogy megtaláljátok a legmegfelelőbbet).

A lényeg, hogy a hivatalosan igazolt jövedelem kb. 40%-60%-a terhelhető hiteltörlesztővel, ami függ a fizetés nagyságától (ebbe beleszámít minden hitel, a KHR-en keresztül ellenőrzik.)

2018. júl. 31. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
60%
A munkáltató tud adni papírt arról, hogy mióta dolgozik ott a párod és mennyi a jövedelme. De ez az adott banktól függ, hogy ki milyen iratokat kér.
2018. júl. 31. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Egy kis kiigazítás: a fizetés 60 %-a nem jellemző, hogy terhelhető hitellel, max 50 %-ig, de ezt is szigorítani akarják.

A jelenlegi állapot:

"A nettó munkabérből levonható mérték két esetet tartalmaz:


Főszabály szerint: 33 %,


Meghatározott esetekben: 50 %.


A munkabér 33 vagy 50 %-át meghaladó is lehet a levonás, ha az azután fennmaradó rész meghaladja az öregségi nyugdíj (28.500,-) legalacsonyabb összegének ötszörösét (ez 2017-ben 142.500 Ft).


Ahogy a fentiekből is láthatjuk általában legfeljebb 33%-ot, kivételesen azonban maximum 50%-ot lehet levonni a nettó munkabérből a 65. §. (2) bekezdése szerinti alábbi esetekben..."


Kérdezőnek: attól is függ, megkapja-e, hogy mióta van munkaviszonya, hány éves, mennyi a fizetése, stb.

Ha számlára jönne a fizetés, azt a bank jobban szereti, mert látja a stabil, rendszeres jövedelem érkezését.

ha kézbe kapja a párod a fizetést, akkor a munkáltató jó eséllyel nem is fog a valós fizetésről jövedelemigazolást adni, azaz valószínűleg alacsony lesz az igazolt jövedelem (mondjuk minimálbér)

2018. júl. 31. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a valaszokat. A párom mar több mint 7 hónapja dolgozik, a jövedelem igazolo papirjan amit a munkaltatoja ad mindenhonapba azon atlgaosan 90-100ft van.
2018. júl. 31. 19:30
 5/16 A kérdező kommentje:
90-100Eft *
2018. júl. 31. 19:32
 6/16 anonim ***** válasza:
75%
Hát, akkor elég esélytelen... főleg, ha esetleg egy fizetésből éltek ketten.
2018. júl. 31. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Nem azért esélytelen, mert készpénzben kapja a fizetését, hanem azért, mert nagyon alacsony.


Én is kp-ban kaptam, minden hivatalos volt, nem volt susmus benne. Nem akartam bankszámlát nyitni, és ebből a cég sem csinált gondot. Egyesek bankszámlára kapták (többnyire mert hitelük volt), kettesen borítékban.

2018. aug. 1. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

#7


Ha megnézed, arra írtam a "hát akkor elég esélytelen", amikor a kérdező megírta, hogy 90-100 ezer ft a jövedelme.

Nem azt írtam, hogy azért esélytelen, mert kézbe kapja.

2018. aug. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Mennyi önerővel rendelkezik a párod a lakásvásárlásra és hány éves?
2018. aug. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

# 6


Nem Téged javítottalak ki, hanem a kérdezőnek magyaráztam, nehogy félre értse, és azt gondolja, hogy azért esélytelen, mert nem bankszámlára kapja a fizetését. Hiszen a kérdés fő lényege ez volt.

2018. aug. 2. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!