Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Az OTP Banknál van ilyen...

Az OTP Banknál van ilyen megtakarítási lehetőség?

Figyelt kérdés
Nem lakástakarékra meg ilyesmire gondolok, nem az a célom, hogy minél többet kamatozzon. Szeptembertől dolgozni fogok, és szeretnék kb havi 5-30 ezer forintot félretenni (mikor mennyit sikerül), de úgy, hogy ez összeadódik, és nem férek hozzá bankkártyával. Szóval olyasmire gondolok, mint a "lekötés", csak nem szeretném, ha külön lenne lekötve, hanem az előzőhöz az új, amit félre tudtam tenni, hozzáadódna. Vagy ha automatikusan lehet ilyet, az is jó, hogy mondjuk mindig mikor megjön a fizetésem, "félrerak" belőle mondjuk 5 ezer forintot, és ha egy év múlva megnézem, akkor 60 ezer van félrerakva. Van ilyen takarékossági számla vagy ilyesmi?

2018. aug. 2. 15:47
 1/6 A kérdező kommentje:
Nekem jelenleg a régi OTP Jump csomagom van, tehát van hozzá WEBkártyám. Esetleg ha arra utalok minden hónapban pénzt, az úgy megfelel erre a célre? Azt se akarom, hogy ezért nagyon sokat vonjanak le. Ha az OTP-nél nincs ilyen lehetőség, melyik banknál van?
2018. aug. 2. 15:48
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Van, takarékszámlának hívják, íme a kondíciók:

[link]

2018. aug. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ilyen kis összegnél kb ilyen évi 500Ft kamatod se lesz.
2018. aug. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Úgy szeretem, mikor leírom, hogy mit szeretnék, miért fontos stb, és nem sikerül értelmezni. " nem az a célom, hogy minél többet kamatozzon"

Egyetem mellett fogok dolgozni, nem fogok tudni havi 50 ezret félretenni. Annyit szeretnék, hogy mire elvégzem az egyetemet, legyen egy kis spórolt pénzem, nem az, hogy kamatozzon. Minden hónapban szeretnék X ezer forintot félretenni, amihez nem tudok -könnyen, bankkártyával- hozzáférni, és ami az évek alatt összegyűlik. Jobban nem tudom elmagyarázni.

2018. aug. 2. 16:03
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem az is opció lehet, ha veszel belőle gépkocsi nyereménybetétet. Ezzel a pénzed le lesz kötve, de bármikor visszaválthatod. Minden hónapban van egy sorsolás, ahol több autót sorsolnak ki a betétek között. Kamatot egyáltalán nem kapsz rá, a kamatokból veszik az autókat. Azt hiszem 5, 10 és 50 ezer forintos kötvények vannak. Az OTP online felületén bármikor tudsz ilyet venni.
2018. aug. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy ha gyűjtögeted a pénzt, ami nem kamatozik, akkor valójában buksz rajta, hiszen az infláció miatt a reálértéke kevesebb lesz, mint amikor beraktad.


Jelenleg banki kamatokkal lehetetlen elérni, hogy legalább infláció mértékben kamatozzon a pénzed. Viszont állampapírokkal ez elérhető, sőt, ott még afölötti kamatot is kaphatsz. És az állampapír teljesen biztonságos, megfelel az igényeidnek is.

2018. aug. 2. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!