Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Milyen kedvező megtakarítási...

Milyen kedvező megtakarítási lehetőség létezik gyereknek?

Figyelt kérdés
Kislányom 2 éves lesz. Szeretnék havonta pár ezer (5-10) Forintot félretenni Neki, hogy 18 éves korára legyen egy kis pénze. Tudnátok segíteni, hogy hová érdemes? Valamilyen bankszámla vagy életbiztosítás a legkedvezőbb? Jó lenne ha kamatozna is.
2011. márc. 29. 00:47
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
Én sima megtakarítási számlára fizetek havonta 150 ezer forintot a két 3 éves iker fiamnak. A kamat ugyan nem kiszámítható pontosan, de 18 évesen biztos lesz olyan 40 millió körül. Az már nem rossz, de ha kevés úgyis pótlom nekik, de jó érzés lesz nekik hogy van saját pénzük. Az életbiztosítás sem rossz, de ott nem mindegy mik a feltételek, arra oda kell nagyon figyelni a szerződés megkötésekor.
2011. márc. 29. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim válasza:
Ebbe a babakötvénybe nem esett bele a lányod? Nem tudom van e még. Az én fiam 4 éves lesz. Én erre teszek neki havi 5 ezret és az állam is tesz hozzá a megtakarításai alapján. 18 éves korában tudja majd felvenni.
2011. márc. 29. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:

Legjobbnak az olyan életbiztosítást tartom,amelyik infláció követő. 18 év múlva a 40 millió lehet,hogy alig ér valamit. Aki 18 évvel ezelőtt 1 millióra kötött életbiztosítást,az akkor 2-3 lakás ára volt. Ma mit kapsz egymillióért?

Olyan megtakarítási formát egyáltalán nem választanék,amelyikben az államnak valamilyen szerepe van.

Bármikor kiléphet belőle,vagy akár az egészet államosíthatja,mint most a magánnyugdíj megtakarításokat.

2011. márc. 29. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
befektetési arany
2011. márc. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:

a betét esetében - a monetáris inflációt tekintve -

mindíg garantált a negatív reálhozam


hosszútávon a legjobb "betét"


fizikai (befektetési) arany


de az ezüst vagy a platina se rossz.

2011. márc. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 Sovcsik Krisztián ***** válasza:

Én azt javaslom olyan "életbiztositást, amiben 14 éves korától évente ki tudtok vonni nagyobb összegeket. Mindenki a 18. életévre gondol, de akkor mi lesz?? Semmi megy Egyetemre még 4 évig, addig még nem kell neki 40 M Ft. Meg kell tervezni mikor és miben szeretnétek nekik segiteni az oktatáson kívül, életkezdés, hozomány, vagy akár lakással?

Ha ez megvan mikor lehet ere szüksége, ugye ezt irtam, hogy oktatás:14-22 éves koráig lehessen kivonni és amikor elvégezte az Egyetemet akár diploma osztáson tök jó ajándék a lejárt összeget, vagy lakást vagy bármit a kezébe nyomni.

www.mpk.hu

Ha valakinek felkeltettem az érdeklődését.

2011. márc. 29. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 Sovcsik Krisztián ***** válasza:

És ez pedig személyes megjegyzés, a gyerek nem befektetésnek van, arra ott a tőkefelépités, amit gyermeknek szeretnénk félrerakni, szerintem jobb valamennyire biztonságos alapba helyezni.

És minden 2006.01.01 után született gyermeknek jár a babakötvény ,ami akkor a legjobb, ha nem nyit senki sehol számlát, hanem hagyja a MÁK-nál.

2011. márc. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen Mindenkinek,hogy válaszolt és segített!Tényleg nagyon kedvesek vagytok,hogy vettétek a fáradságot és leírtátok a tanácsaitokat.:-)

Arra jutottam,hogy az életbiztosítást választom.Bár nem tudom melyik a legjobb. A babakötvényről pedig azt hallottam, hogy nem érdemes hozzátenni.

2011. ápr. 6. 12:41
 9/34 Sovcsik Krisztián ***** válasza:

Babakötvény számlát sem érdemes nyitni. a MÁKnál kell hagyni, és 18 éves kora előtt nyitni egy számlát amire ki lehet venni.

Életbiztosításban pedig attól függ mit szeretnétek. Csak gyereknek félretenni minél több pénzt vagy legyen benne egyúttal nektek és a gyermeknek védelem.

2011. ápr. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:

Kedves Krisztián!

Én is így gondoltam a babakötvénnyel kapcsolatban:-)Az életbiztosításnál fő szempont,hogy Neki legyen majd egy kis kezdő alaptőkéje.Ha még biztosítva van/vagyunk külön jó. Bár nemtudom hogyan/hol a legkedvezőbb.

2011. ápr. 6. 16:07
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!