Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha lenne 800 millióm és nem...

Ha lenne 800 millióm és nem akarnám befektetni csak a bankban pihentetni, akkor mennyit kamatozna?

Figyelt kérdés
2018. aug. 7. 16:17
 1/7 anonim ***** válasza:
39%

Jelenleg semennyit, bár gondolom, hogy ekkora összegnél a bankok már külön ajánlatot adnak, így akár 1-2%-ot is elérhetsz.


Bankban pihentetni a pénzt szintén befektetés, csak épp az egyik legrosszabb. A banki kamatoknál NAGYON egyszerű jobban fizető teljesen biztos befektetést találni <--- állampapírok.

2018. aug. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Még csak annyit, hogy a bank szerinted miből fizet kamatokat? Abból, hogy befekteti a pénzedet. Az esetek egy nagy részében pont állampapírokba.
2018. aug. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
23%
semennyit.
2018. aug. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A látraszóló (tehát nem lekötött) betét általában 0,01%-ot kamatozik. A lekötött kicsit többet, de általában az is 1% alatt van. Ezt a bankod oldalán kell megnézned, mert sok mindentől függ.

Vannak akciós és feltételes lekötések is, ezek általában rövidebb időre szólnak.

2018. aug. 8. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"A lekötött kicsit többet, de általában az is 1% alatt van."


Ezt annyiszor olvastam már itt de nem tudom honnan szeditek ezt a hülyeséget. 2 éves alacsony kockázatú lekötésre már adnak 2-3%-ot.

2018. aug. 8. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mi az az "alacsony kockázatú lekötés"? Egyáltalán milyen kockázata van egy betétlekötésnek (a bankcsődön kívül)?

Én a kockázat kifejezést ebben a kontextusban nem tudom értelmezni. Kockázata a befektetésnek van, az egy más tészta, ott elérhető a 2%+ hozam, de most nem erről beszéltünk.

2018. aug. 8. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"nem tudom honnan szeditek ezt a hülyeséget."


Innen: [link]

Itt aki el van tévedve, az Te vagy! De nagyon!!!

2018. aug. 8. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!