Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mire jó, ha egy 14 évesnek...

Mire jó, ha egy 14 évesnek van bankkártyája?

Figyelt kérdés

2018. aug. 9. 07:52
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Ugyanarra mint a mobiltelefon, semmire.
2018. aug. 9. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%
Hogy neten is tudjon venni videjójátékot,
2018. aug. 9. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Mire jó, ha egy 14 évesnek van pénze?


14 évesen az emberek már középiskolába kezdenek járni, sokszor másik városba. A felnőtté válás útján ebben a korban indulnak el.

2018. aug. 9. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Megtanul bánni a pénzzel, megismerkedik a banki szolgáltatásokkal, ebben nő fel... szerintem ez egyértelműen hasznos. Így később nem itt fogja kérdezgetni 40 évesen, hogy hogyan lehet bankkártyára pénzt rakni...
2018. aug. 9. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanazt akartam írni, amit a 4-es.

Nekem anno emlékszem, valami kis takarékkönyves "számlám" már korábban is volt, ha elérted a nemtudommennyi pénzt, adtak matricát, plüsst, ilyeneket. Aztán 14 évesen lett bankszámlám. A kártyát nem használtam soha, még akkoriban nem is nagyon volt kártyás fizetés, az internetrő meg csak épphogy hallottuk, hogy létezik. De ha összegyűlt néha pár ezer fonrint, azt lelkesen betettem mindig. Menet közben szépen megtanultam, hogy pénzt betenni csak a saját bankomban tudok, hogy a befizetés nem ugyanaz, mint az átutalás. Olyan dolgokat, amiket sokat felnőtt fejjel nem tanultak még meg. Szerintem jó az, ha lát ilyent a gyerek. Nyilván nem úgy, hogy toljuk rá a tízezreket hetente, és az én pénzemet költi orrba-szájba a gyerek, mert milyen menő, hogy a mekiben azzal fizet. Nem, a saját kis pénzét tartsa ott és ennyi, 14 évesen szerintem nincs még többre szükség.

2018. aug. 9. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én is 14 voltam, amikor nyitottuk nekem a számlát. A takarékbetétből átkerült egy junior számlára a gondosan őrizgetett és gyűjtögetett kis pénzem. Szerintem sosem használtam a kártyát, pedig nyilván volt hozzá.

Idő közben megtanultam hogy kell pénzt felvenni, vagy betenni, hogy nem lesz mindig ingyenes a számlavezetés, ahogy fizetni kell az sms szolgáltatásért is, stb.

Szerintem nincs ezzel baj alapvetően, ha normális szülői példa és nevelés van mögötte.

2018. aug. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Azért, hogy ha távoli városban tanul kollégiumban, vagy bármilyen más okból messze van, és pénzre van szüksége, akkor tudsz neki utalni.
2018. aug. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!