Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Édesapám elhunyt,4000000 Ft...

Édesapám elhunyt,4000000 Ft hitel tartozást hagyva maga mögött. Követelheti a bank hogy én fizessem ki?

Figyelt kérdés
Anyukámmal házasok voltak,de külön éltek.Én és a két nővérem lehetnénk az örökösök,de nincs mire,édesapám világ életében elszórta a pénzt,nem hagyott maga után se lakást,se kocsit,se vagyont,semmit.Ilyen esetben mi lesz? Követelheti tőlem (vagy a tesóimtól) a bank hogy fizessem vissza a pénzt?
2018. aug. 9. 12:25
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
Ha lemondasz az örökségről, akkor nem.
2018. aug. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%
Ahogy az első mondja.
2018. aug. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Annyi a lényeg, hogy mindenki mondjon le az örökségről.

A gyermekeid is, mert rájuk megy tovább.

2018. aug. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Le kell mondani az örökségről és kesz
2018. aug. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
57%
Adossagot csak a hagyatek erejeig lehet orokolni. Tehat ha orokolsz ingatlant, autot vagy x mennyisegu penzt, akkor annyi adossagot orokolhetsz max, ami ezek ertekenek megfelel.
2018. aug. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Amikor lesz a hagyatéki tárgyalás - ha még nem volt - akkor a közjegyző ismertetni fogja a hagyatékot: ekkor kell visszautasítani/lemondani az örökségről. Ebben az esetben a pozitív és a negatív örökségről is lemondasz, tehát, ha kiderül, hogy mégiscsak volt vagyona, akkor arról is lemondasz. Ha mondjuk lenne egy 2 milliót érő házrésze és egy 4 milliós tartozása, akkor le kell mondani az örökségről. De ha pl. 10-15 milliót érő háza lenne, akkor nem lenne érdemes.

Tudom, azt írtad, hogy nincs neki ilyen, csak leírtam, hogy mikor érdemes lemondani és mikor nem.

2018. aug. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Estádio de Felchút ***** válasza:
Mivel a fater már meghalt, az örökséget így csak visszautasítani lehet. Tedd ezt.
2018. aug. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egyik ismerősöm kiskorú volt, amikor meghalt az apukája akinek adóssága volt, és a gyámja nem utasította vissza az adósságot, és a bank az azóta felnőtt gyereken keresi a pénzét, nem tudja fizetni.
2018. aug. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!