Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Menny idő alatt folyósítja a...

Menny idő alatt folyósítja a hitelt a bank, ha mindent elintézett a hitel felvevője?

Figyelt kérdés
CSOK+banki hitelről van szó, már hónapok óta intézzük a lakás eladást, de még mindig semmi, pedig a héten minden papírt elrendezett, most már csak az utalást várjuk. Ez még mennyi idő?
2018. aug. 9. 22:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Magunkbol kiindulva, ezer oka lehet.

Nekunk mondjuk baromi jo banki ugyintezonk volt es en vallalkozo vagyok, szoval akkor van idom szerencsere bankba jarni amikor kell (bar azert nem orulok, ha szet van cseszve a napom). Igy volt az adasveteli alairasatol szamitva szumma 1,5 honap az egesz, illetve a bankban leadott utolso papirtol szamitva 2 het a folyositas.

A CSOK be tudja lassitani az egeszet. Nekunk ugy volt, hogy fogyasztobarat lakashitelt vettunk fel, aminel nem feltetlen kell kijonnie az ertekbecslonek elozetesen, HA az ingatlan vetelara - becslesuk szerint - realis erteken van. Nekunk is igy volt, a CSOK miatt ki kellett jonnie az ertekbecslonek akire varni kellett +1 hetet. Ettol fuggetlenul meg kene lennie mar szerintem. Fogyasztobarat lakashitel eseten a hitelbiralati ido maximalisan 30 nap lehet, ha be van adva tenyleg minden papir.

Az adasvetelibe mit irtatok egyebkent, mennyi ideje van a vevonek? Mi 60 napot irtunk bele, annyit kert a bank is. Ha az lejar, akkor kovetkezmenyek nelkul felmondhatod a szerzodest es keress masik vevot. Sajnalnam, mert tudom hogy mennyi melo elintezni egy lakashitelt es tudom, hogy nem is jo a megitelesunk...de aki okosan csinalja (elozetes hitelbiralat, papirokat elore beszerzi) az kb. 1 honap alatt megvan hitellel is.

Sok sikert!

2018. aug. 11. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kozben eszembe jutott, hogy azon is elcsuszhat a dolog, ha a bank jelzalogjog bejegyzesi kerelmet a bank kuldi be es nem az ugyfel. En bevittem szemelyesen, elkertem a papirt az ugyintezotol (o mondta, hogy igy gyorsabb) es masnapra mar szeljegyre volt vezetve a jelzalogjog kerelem. Ennek is pl. meg kell lennie ahhoz, hogy folyositson a bank. De ha a bank kuldi be a foldhivatalba a papirokat a zalogjog bejegyzeshez, akkor az 1-2 het meg. De mondom, ezer oka lehet, tudni kene, hogy milyen fazisban van a dolog. Az, hogy "minden papirt elrendezett" az nem tul pontos megfogalmazas reszerol. Ha bevitt minden papirt (jovedelemigazolas, OEP igazolas a CSOK-hoz) akkor jonnek ezek a foldhivatali korok.
2018. aug. 11. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Mar volt kint értékbecslő, az ügyvéd elrendezett mindent, a vevő is leadott minden papírt a banknál a múlt heten, most mar csak az utalást várjuk. Augusztus 31. a határidő a szerződés szerint.
2018. aug. 12. 05:32
 4/5 anonim ***** válasza:
Kerdezzen ra a vevo a banknal, hogy mire varnak akkor, olyan nincs, hogy "allnak" a dolgok. Olyankor valaki mindig var valamire.
2018. aug. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Amikor nekünk tényleg minden megvolt akkor 2 nap alatt utaltak. Előtte viszont el kellett intézni sok mindent.
2018. aug. 13. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!