Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szerintetek mennyi lakáshitelt...

Szerintetek mennyi lakáshitelt kaphatnánk?

Figyelt kérdés

Komolyabban még nem tudtsm utánajárni a dolgoknak, de hátha tud valaki segíteni.

Mindketten minimálbérrel vagyunk bejelentve, de én most gyeden vagyok. Önerőnk 5millió, milyen lehetőségeink lennének?


2018. aug. 12. 14:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
70%

az önerő az ingatlan piaci értékének min20%-a

a törlesztő részlet nem haladhatja meg a jövedelmetek 50% át


de ettől a bankok általában eltérnek és min30% önerőt várnak el, és az igazolt jövedelem kb 30% áig engedik a gavi törlesztést.

Minimálbér esetén szerintem max havi 30-40 ezerig adnak hitelt.

ha van 5 milliótok önerönek akkor szerintem kb 7-8 millió hitelt kaphattok a banktól amiből vehettek egy 12-13 milliós lakást vagy házat.

De vigyázni kell ám, mert a bank megnézi hogy szerinte mennyi kiválasztott ingatlan piaci értéke(vagyis nem bemondásra megy)

2018. aug. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%

1-es, van igazság a válaszodban, de hiú reményt keltesz a kérdezőben.


Miért?

1.- mert mindketten minimálbérre vannak bejelentve, de nem tudjuk, hogy van-e bármilyen hitelük, részletfizetésük, akár csak egy telefonvásárlás is.

2.- amivel nem számoltál, de a bank fog: a férj minimálbéres, a feleség gyeden van, plusz még eltartanak egy gyereket!! - így aztán nem igazán hitelképesek, mert a meglévő jövedelem 3 felé oszlik.


Az önerő ugyan szép összeg, de a törlesztőket nem nagyon bírnátok.

Mindenesetre az a legbiztosabb, ha bemész a hozzátok legközelebb eső bankban és ott rákérdezel.

Nem biztos, hogy Ők fogják a legjobb ajánlatot mondani, de legalább az alap dolgokat elmondják.

2018. aug. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Nem fogtok kapni hitelt, a bankok nem hülyék.
2018. aug. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszi kedves 3as, és bocsi hogy mertem szülni egy gyereket,és hogy minimálbérrel vagyunk bejelentve,de nekünk nem rossz azért az a 130ezer ft-os fizetés...
2018. aug. 12. 20:02
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm 1es,2es, hitelünk,törlesztőnk semmink sincs eddig.
2018. aug. 12. 20:04
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Nem kéne a semmire szülni. Én és az asszony külön külön többet keresünk mint ti együtt, mégsem vállalunk gyereket amíg nincs lakás.
2018. aug. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Az meg a másik véglet aki nem vállal mert nincs lakás, aztán nem vállal mert még nincs szuperül felújítva, berendezve, aztán nem vállal mert nincs autó vagy nincs elég jó autó. Aztán nem vállal mert még nem rakta össze a gyerek lakására valót.

Aztán vállalna már de 40+ évesen nem jön össze.


Tudom, tudom, túloztam. De azt se gondolnám, hogy a kérdező a "semmire" szült ha ott van 5 millió forintjuk.

2018. aug. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem a semmire szültem, két szobás SAJÁT lakásunk van, most nagyobbat szeretnénk...de látom nagy fizetéshez nagy arcot osztott a gép valakinek 🤨
2018. aug. 12. 20:55
 9/12 anonim ***** válasza:

Szerintem nem vagytok felelőtlenek, ilyen háttérre teljesen ok a gyerekvallalas. Nem kell kacsalábon forgó palota.

Viszont hitelbe ne nagyon ugorjatok ilyen kicsi fizetés mellett.

2018. aug. 13. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
44%

Azt javaslom,hogy keress fel az ügyben egy jó és független hiteltanácsadót. Nekik ez a szakmájuk,a jobbak/tapasztaltabbak minden bank belső szabályzataival is tisztában vannak,ismerik a buktatókat,ami esetleg más esetben csak egy kérelmezési folyamat közepette derül ki,mikor már esetleg értékbecslői díjat is fizettetek az adott esélytelen banknak stb.

Majd írd le légyszíves hogy mi sikerült. Én is hasonló helyzetben vagyok.

2018. aug. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!