Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Bankkártya igénylésnél kötelea...

Bankkártya igénylésnél kötelea vagyok mind a 3 nevemet használni?

Figyelt kérdés
Szeretnék banknál kártyát igényelni. Online felületen kitöltöttem az adataimat, ma megyek a bannkba a szerzdést aláirni. Viszont nekem hosszú nevem van, de a második nevemet nem használom, hanem csak a haarmadik nevemet. Nyilván a személy igazolványon hivatalosan 3 név szerepel, ugye vezetéknév, becenév, még egy név :D Olyat tudok csinlni hogy számlatulajdonos névnek csak 2 nevet kérnék, és a kártyámon is csak 2 nevem szerepeljen, vagy köteles vagyok mind3 nevemet hasznlni? Remélem érthetö a kérdés

#bankkártya #OTP #teljes név #számlaszám.nyitás #3 név
2018. aug. 13. 09:32
 1/5 anonim ***** válasza:
89%
A kártyára indokolt esetben (vagyis: túl hosszú a neved, nem fér rá) kérhető egy rövidített név. Viszont mindenhol a hivatalos nevedet kell használod, ami a személyi okmányaidban van.
2018. aug. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
89%
Teljes név kell.
2018. aug. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :)
2018. aug. 13. 10:38
 4/5 anonim ***** válasza:
Számlatulajként a teljes neved kell. de aláírni lehet bárhogyan, és a kártáyra sem kell teljes név.
2018. aug. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
megvan, akártyámon csak az a név lesz, amit használok :)
2018. aug. 13. 17:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!