Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha valaki előleget, vagy...

Ha valaki előleget, vagy fogLaLót hagy nálam egy termék megvásárlása előtt, milyen papírt írjunk alá?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy NEM UGYAN AZ A FOGLALÓ ÉS AZ ELŐLEG, de milyen papírt kell hozzájuk írni?

Hogyan néznek ki?

Valami mintát tudtok mutatni?

Köszi!


2010. jún. 20. 22:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Alulírott a mai napon XY-tól z Ft-ot foglaló/előleg céljából átvettem.

dátum

aláírás

2010. jún. 21. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Egyszerű:))
2010. jún. 21. 06:21
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha azt szeretnéd, hogy szabályos legyen és probléma esetén a bíróság is elfogadja, (nagyobb értéknél nem árt erre is figyelni) akkor kell rá két tanú is.
2010. jún. 21. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. A személyeknek nem elég a csak a neve, szükséges még pár személyes adat (pl. lakcím, anyja neve, szig szám) hogy egyértelműen beazonosíthatók legyenek.
2010. jún. 21. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Milyen termékről van szó? Ha üzletszerűen adsz el, akkor az előlegről számlát kell kiállítanod. A foglalóról elég az átvételi elismervény.
2010. jún. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!