Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Diákhitel 1 hogyan működik...

Diákhitel 1 hogyan működik (gyerekkel)?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az érdekelne, hogy működik a diákhitel ez az új rendszer szerint. Leginkább az a része érdekel, mi történik, hogyan, amikor gyerekem lesz. (persze nem az anyai részre gondolok most)

Ha jól értelmeztem eduline-on, két gyerek után elengedik a felét, 3 után az egészet. Ez a kamatra vonatkozik csak, vagy az egész törlesztésre?

Másrészt, ha még nincs gyerekem és felveszem, (tudatában annak, hogy szeretnék 3 gyereket) a kérvény csak akkor indítható, ha a 3. már úton van? Ilyen esetben ugye már necces, mert 3 gyereket nem 2 nap összehozni, és addig a törvények változhatnak.


Illetve levelezősként is fel tudom venni?


A kötekedőknek üzenném, tájékozódtam már interneten, de a szövegértés tudásom ennyire futotta :D ezért kérem, hogy aki ebben a témában már jártas, írja itt le a tapasztalatát


Köszönöm :)



2018. aug. 23. 13:17
 1/1 anonim ***** válasza:

Az egész tartozásra vonatkozik. Ezt úgy kell érteni, hogy az akkor fennálló tartozásra, amit korábban törlesztésként befizettél, arra nem. Igazából ez majd akkor lesz aktuális, amikor lesz gyereked, a felvételt nem befolyásolja, és gondolom nem arra alapozod a hitelfelvételt, hogy majd jól szülsz 3 gyereket, és akkor ingyen hitel.


A jogszabályok változhatnak. Előfordulhat, hogy amikor gyereked lesz, már nem engednek el semmit. Épp ezért is mondom, hogy erre alapozni nem lehet.


Bármilyen tagozaton fel tudod venni, ha felsőoktatásban tanulsz.

2018. aug. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!