Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Amennyiben nem az ígért...

Amennyiben nem az ígért hozamot biztosítja egy bank lekötés után, úgy melyik felettes szervhez lehet fordulni?

Figyelt kérdés
Amióta tudomásukra hoztam, hogy a pénzem a lekötést követően kivenném, úgy a hozam is csökkent a már közölt összeghez képest.

2018. szept. 9. 17:26
 1/8 anonim ***** válasza:
64%
Bankbetét lekötése esetén a lekötéskor meghatározott fix vagy változó kamatot fizetik. Kamatozó állampapír (kincstárjegy) esetén szintén kamatot fizetnek. Hozamot befektetési jegyekre fizetnek, azok értéke (árfolyama) a piacok függvényében változik. A hozam nem azért csökken, mert bejelentetted, hogy a lekötés után ki akarod venni a pénzt, hanem azért, mert az értékpapír piaci értéke is csökkent.
2018. szept. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
59%

Így van, a befektetési jegyek hozama változó.

Nekem anno a bankfiókba el is mondta a banki kisasszony, hogy folyamatosan figyelni kell.

Nemrég kivettem az egyik befektetési jegyből a pénzem, mert csökkent a hozama, áttettem egy másikba, amiről azt gondoltam, hogy jó választás, de először az is csökkent, majd emgemberelte magát pár nap múlva és elkezdett emelkedni - ezt a jó szokását még most is tartja, de folyamatosan nézegetem, nehogy bukjak vele.

2018. szept. 9. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
38%

"de folyamatosan nézegetem, nehogy bukjak vele."


Ahamm és ha esik egy százalékot, azonnal eladod veszteséggel? Honnan tudod, hogy utána nem fog azonnal visszaállni?

2018. szept. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
13%
Kérdező, mostanában a bankok valami akció keretén belül kínálnak nagyobb hozamot lekötésre, 2 százalék körülit, de ennek megvannak a feltételei, ha azokat megszeged, bukod a hozamot.
2018. szept. 9. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
21%

""de folyamatosan nézegetem, nehogy bukjak vele."



Ahamm és ha esik egy százalékot, azonnal eladod veszteséggel? "


Nem, megvárom, amíg elfogy az összes pénzem :D


Nyugodtan húzzatok le (2-es vagyok), de az is hülye, aki nem figyeli a pénzügyeit.

Most nem tudom már, milyen befektetési jegy volt, esett, megnéztem, mi az, amitől várható még az emelkedés, s áttettem ingatlanpiaci alapba - tényleg milyen hüleséget csináltam, ugye?


Nyilván nem 5 percenként nézem, de néha azért ránézek (2-3 hetente), hogyan teljesít. Ennyi.

2018. szept. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
30%

"Nyilván nem 5 percenként nézem, de néha azért ránézek (2-3 hetente), hogyan teljesít. Ennyi."


Nem mondom, hogy ne foglalkozz a pénzügyeiddel, de ha azt hiszed, hogy ilyen kis távon pontosan rá tudsz érezni, hogy milyen irányba megy tovább a hajó (ami ugye fontosabb, mint, hogy milyen irányba mennyit ment eddig), illuziókba ringatod magad.

2018. szept. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
57%

Jajj, istenem, 6-os, akadjál már le rólam :-)

Nem hosszútávra tettem be, épp azért befektetési jegybe, mert az bármikor visszaváltható.

Mindössze annyit akarok elérni, hogy lehetőleg ne romoljon a pénzem addig se (ha még kamatozik is, az meg már bőven jó.

Én már a válság idején is tőzsdéztem, szóval tudom, mit csinálok :-)

2018. szept. 10. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Úgy tűnik, senki nem írta meg a tutit. A hozzászólók válaszai alaposan le vannak pontozva, véletlenül sincs egy olyan válasz sem, amelyiket pozitívan értékeltek. Szegény kérdező, most aztán törheti a fejét. Senki nem foglalkozott a kérdés második részével, nevezetesen, hogy lehet-e felettes szervhez fordulni. A válaszom - akár lepontozzák, akár nem - egyértelműen NEM. A banki ügyletek is nyereségorientált, piaci ügyletek. A piac által befolyásolt veszteség miatt nem lehet jogorvoslatot kérni.
2018. szept. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!