Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Számlavezetési díjból eredő...

Számlavezetési díjból eredő tartozás esetén is végrehajtói eljárást indít az OTP?

Figyelt kérdés
Közös tulajdonú számla plusz egy sosem használt nullás értékpapírszámla. A társtulajdonosom elhunyt, mikor én bementem az Otpbe, nem érdekelte őket, számlát lezárni sem engedtek, mivel csak az elhunyt nevén a sose használt ÉP számla. A folyószla rendben volt, haláleseti papir van. De még a halotti anyakönyvi kivonatot se voltak hajlandóak lemásolni. Azzal a címszóval, hogy az ÉP számláról kell hagyatéki eljárás... ami mellesleg nem is lett, mert nem volt sem ingó, sem ingóság. Közjegyző értesítette a bankot, hogy elhunyt a társtulajdonos, hát ezt már tudomásul vették 1 év után mikor én mentem a halottival, akkor nem érdekelte őket. És persze fizessem meg a számla vezetési díj tartozást. Én 1 évvel ezelőtt, mikor számlát szerettem volna zarni, akkor mondtam, befizetem a hátralékot és zárjuk le, de ezt nem engedték, hanem azóta még jól ráterheltek egy éves díjakat és most fenyegetőznek hogy így meg úgy végrehajtó. Én másik bankban dolgozom, és nálunk nem küldenek végrehajtóhoz egy ilyen miatt, szóval nem tudom mennyire pusztán fenyegetés ez. Igazából befizetnem csak marha igazságtalannak tartom és szerintem nem volt korrekt sem ez az eljárás.

2018. szept. 10. 19:25
 1/1 anonim ***** válasza:
Szerintem nem.
2018. szept. 23. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!