Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van valaki, aki a közelmúltban...

Van valaki, aki a közelmúltban 10-16 millió Ft hitelt vett fel építkezéshez?

Figyelt kérdés
Milyen futamidőre és mennyi önerővel? Nehéz döntés volt? Mi 5 millió önerővel+ 2 gyerekes csokkal szeretnénk belevágni 20 évre, de vannak fenntartasaink. Jelenleg gyeden vagyok az első gyermekkel,a férjem 300 körül keres.

2018. szept. 12. 12:10
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
53%

Építkezéshez úgy tudom eléggé döcögős a dolog, mert részletekben hiteleznek készültségi fok függvényében, így nem lehet haladni normálisan.


Plusz a mai időkben nagyon oda kell figyelni, mert ha csúszik az építkezés, akkor könnyen áteshettek 5% áfáról 27%-ba, illetve 2020 után (ha esetleg lelép a vállalkozó, nincs pénzetek haladni, stb) megújuló energiát is be kell építenetek, ami tovább drágítja a történetet.


Nekem egy jó állapotú használt lakás most kiszámíthatóbbnak tűnik, én építészként jelenleg nehezen venném rá magam építkezésre. A hitelek amúgy jelenleg jók, fix kamatozással, lakástakarék előtörlesztésekkel elég jól bebiztosíthatók, csak a munkaerőhiány és aa rengeteg tervezett változás, szigorítás ad aggályra okot.

2018. szept. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Generál kivitelezés lenne, és adott határidőn belül elkészülne a ház. A kivitelező nem áll meg amíg a bank ki nem utalja a következő részletet, meghitelezik és haladnak a munkával tovább. Effelől nincs kétségem, ismerjük őket. Csak a döntés súlya nagy.
2018. szept. 12. 12:44
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Telkes van hozzá? Én is hasonló összegből, 21 millió, akartam építkezni, aztán osztottam szoroztam és rajottem hogy öngyilkosság lenne
2018. szept. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Telek az már van, igen.
2018. szept. 12. 13:09
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Hát persze, nehéz döntés mindenképpen.

Érdemes mindenképpen fix kamatozású konstrukciót választani, vagy a teljes 20 éves futamidőre, vagy ha elő tudtok törleszteni, akkor rövidebb periódusra. A fix kamat jelenlegi összehasonlítással hátrányosabbnak tűnhet, de ha 1-3-5 akárhány évente újraszámolják a kamatokat, akkor nyagoyn elszállhatnak a törlesztők.


Abban az esetben lehet érdemes mondjuk egy 15 éves hitelt csak 10 évre fixálni, ha biztos vagy benne, hogy lakástakarékokkal elő tudsz majd törleszteni és kifizeted biztonsággal 10 év alatt. Így olcsóbb a hitel.


Érdemes, sőt általában szükséges is kockázati életbiztosítást kötni, de van hitelbiztos is, ami keresőképtelenség esetén is véd. Emellett kell lennie néhány havi tartalékotoknak is.


Lényeg a lényegben, a hitel nem ördögtől való, viszont csak olyat vállaljatok, amit biztonsággal tudtok fizetni, és ne hagyjátok megtéveszteni magatokat olcsóbbnak tűnő megoldásokkal, mert később sokkal többe kerülhetnek.

2018. szept. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! 20 év fix lenne és életbiztosításra is gondoltunk, amennyiben bevállaljuk.
2018. szept. 12. 16:14
 7/20 anonim ***** válasza:
Hát, necces, az is, hogy megkapjátok a hitelt. A gyedet ugye a bank nem biztos, hogy 100%-al elfogadja jövedelemként!
2018. szept. 12. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Elfogadja, kapnánk hitelt, ezzel a részével nincs baj.
2018. szept. 12. 21:25
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Én félnék belevágni ilyen kevés pénzre és fizetésre. Teljesen bele tudom élni magam mert ugyanennyi önerő, fizetés van nekünk is, ugyanúgy kb 300 nettó plusz gyed de már második gyerek is megszületett.
2018. szept. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Valaki, akinek van is ekkora hitele? Köszönöm az eddigi válaszokat!
2018. szept. 12. 22:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!