Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha van személyi kölcsönöm a...

Ha van személyi kölcsönöm a banknál, de további kölcsönre lenne szükségem, akkor fel lehet venni mellé nagyobb összeget, amiből az elsőt azonnal végtörlesztem?

Figyelt kérdés
Úgy értem, ugyanannál a banknál. Bemegyek szólok hogy sajnos sokkal több kellene, mint amennyi jelenleg a személyi kölcsönöm, és akkor megemelik + törlesztőt is, vagy elindul egy újabb folyamat, megkapom a nagyobb összeget és abból kifizethetem az előzőt, hogy csak egy kölcsönöm maradjon?

#OTP #kölcsön #átváltás #személyi kölcsön #hitel #két kölcsön #második kölcsön
2018. szept. 12. 22:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Elméletileg lehet, de sok mindentől függ.



Azonban jobban járnál ha az új kölcsönből a régit törlesztenéd, tehát nem kettőt fizetnél.

Továbbá ne ragadj le a mostani bankodnál, ha másik jobbat kínál.

Hitelről van szó, kamata van, megéri váltani, a saját érdekedben!

2018. szept. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez elsősorban a fizetésed nagyságától függ és a jelenlegi törlesztőrészledtől függ.

Ha jelenleg nettó 100 ezer a fizetésed és 30 ezer a jelenlegi hiteled törlesztője, akkor egészen biztosan nem fogsz nagyobb hitelt kapni, ugyanis októbertől még szigorítanak is a hitelezés szabályain.


Ha van 500 ezres fizetésed és abból most fizetsz 50 ezres törlesztőt, akkor kaphatsz még, de a fizetésed 33 %-át nem haladhatja meg.

2018. szept. 12. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
48%
Sok marhaságot írnak össze. Lehet ilyet, bár nem célszerű ugyanannál a banknál. 50%-ig lehet eladósodni. Nettó 400e felett 60%. A mostani szigorítás csak a rövid kamatperiódusú lakáshitelekre vonatkozik.
2018. szept. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ne haragudj de legalább elolvastad a válaszokat?
2018. szept. 14. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm, megoldódott a dolog. Pont úgy történt, ahogy feltételeztem, és ahogy valaki írta is itt, hogy 50%-ig lehet terhelni hiteltörlesztőkkel a fizetést, ebbe a diákhitel is beletartozik (sajnos). Felvettem egy nagyobb összeget, abból azonnal levonták a korábbit, és úgy állítottuk be, hogy hány évre szóljon, hogy a jelenlegi törlesztőm nem sokkal haladja meg a korábbit. Kijöttem a mínuszból is, szóval minden működött :)


Olvastam épp ma a változásokról, de ez tényleg csak lakáshitelre vonatkozik, és sajnos rám nem vonatkozik, mert ugyan kinek van ma annyi pénze meg önereje, hogy lakást vegyen és az ne egy zsákfaluban legyen... tudom, tolják bele a szüleim önerőként a saját lakásukat fedezetnek, de erre nem hajlandóak. Szóval hagyjuk, a jelenlegi gondom megoldódott, remélem később, ha valakinek hasonló kérdése van, megnyugtatja majd ez a válasz :)

2018. szept. 18. 21:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!