Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Otp A hitel működése, törleszt...

Otp A hitel működése, törlesztése?

Figyelt kérdés

Sok helyen utánaolvastam meg kérdeztem már erről a folyószámlahitelről, de egyszerűen olyan hülye vagyok hozzá hogy megértsem, hogy az nem igaz. Hátha itt valakinek sikerülne a fejembe vernie.:D

Szóval, addig eljutottam, hogy a rendszeres jövedelmemből kiszámolnak egy átlagot, az lesz a keretem. Eddig stimmel. Na már most nekem ez kb 130.000 ft lenne, amit ha most megigényelnék le is venném egyből. Utána hogyan zajlik ennek a visszafizetése?

Olvastam hogy amint pénz megy a számlára az visszatölti a keretet. Igen ám, de mi van akkor ha mondjuk én kapok a 130.000 keretre 150.000 fizetést, akkor elvileg ha csak 20.000 ftot leszek le akkor vissza van fizetve a tartozás, viszont ha leveszek mondjuk 130.000 ftot és csak a 20at hagyom rajta akkor mi történik?

Ha mondjuk nem egyben akarom illetve nem tudom egyben visszaadni így a pénzt. Lehet igy is hogy minden hónapban hagyok rajta és abból csordogál vissza, vagy ilyen esetben is amíg a teljes összeg visszafizetésre nem kerül, egyre gyűlik és több lesz?

Valamint nyomon tudom követni valahol, pl a telefonos alkalmazásukban hogy hogy áll a keretem meg a törlesztése?

Előre is köszönöm a válaszokat!:)



2018. szept. 12. 22:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Kis kijavítás: Általában a fizetésed 2-3 szorosát kapod meg hitelkeretnek.

De hogy a továbbiakban ne zavarjalak össze, maradjunk a te példádnál. Kapsz 130 ezer forint hitelkeretet.

Ez azt jelenti, hogy a bankszámlád egyenlege "átmehet minuszba", vagyis addig tudod költeni a pénzt a számládról ( legyen az kártyás fizetés, készpénz felvétel, átutalás), ameddig az egyenleged nem csökken -130 ezer forintig le.

Ha eléred a minimumot, vagyis -130 ezerbe viszed az egyenleged, akkor nem költheted tovább a pénzt. Amennyiben jóváírás történik a számlán ( kapsz fizetést, vagy bármilyen más átutalást, vagy beraksz pénzt), akkor annyival emelkedik az egyenleged. Adott esetben ha -130 ezer forinton vagy és jön a számládra 150 ezer forint, akkor az egyenleged +20 ezer forint lesz. Ha leveszel a számládról 130 ezret, akkor az egyenleged -110 ezer forint lesz. Ilyenkor nincs semmi probléma, az egyenlegedet bármikor tarthatod minszban, nem kell azonnal visszafizetned a folyószámlahitelt. Ha a következő fizetésedből is csak 130 ezret vonsz le, akkor -90 ezer forint lesz az egyenleged.

A lényeg csak annyi, hogy mehetsz 0 forint alá, és amikor az egyenleged negatív, akkor kamtot vonnak le ( általában egy összegben a hó végén). Tartatod az egyenlegedet folyamatosan minuszban huzamos ideig, nem lesz belőle probléma, csak vonni fogják a kamatot minden hó végén. Ha kevesebb pénzt költesz adott hónapban a számládról, mint amennyi pénz érkezik rá, akkor az egyenleged nőni fog. Ha 0 forint felett vagy a hónap minden napján, akkor nem fognak vonni kamatot.

2018. szept. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem 200 a keret, ennyit kéttem és kapram minimálbérre. Ebből élünk. Ha elfogy a pénz, de vásárolsz, a keretből fizeted, akár többször is egy hónapban. De ahogy elkezded használni a keretet, megjelenik a kamat, addig számolják amíg pénz nem jön a számládra. Ekkor abból levonják amit költöttél, plusz a kamatot is. A maradék az a saját pénzed, költheted megint. Ha beosztod és nem kell kölcsön, akkor nincs semmi tertozásod. Csak akkor fizetsz a szolgáltatásért, ha igénybe veszed. Nálam még nem került rá sor. De ha elromlik valami nagyobb értékű gép, megveszem a hitelkeretből és majd levonják ha kapok fizut.
2018. szept. 12. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hogy számokkal is leírjam, amit előttem már leírtak

(most direkt írok ennyit, mert így jobban követhető) ha van 100 ezer ft fizetésed és kapsz 100 ezer ft hitelkeretet mellé, akkor abban a hónapban, amikor ezt megkapod, a 100 ezer ft hitelkerettel együtt összesen 200 ezer ft-ot költhetsz, de a hitel részére (100 ezer ft) számolnak fel kamatot. Így, amikor megkapod a következő fizetésedet, akkor már nem 100 ezerrel tartozol, hanem mondjuk 103 ezerrel.

Tehát megjön a fizetésed, a 100 ezer ft, de mivel elköltötted a hitelkeretedet, így ez a 100 ezer ft kevés lesz a hitel visszafizetésére, mert már 103 ezerrel tartozol, tehát nem, nem fog 0-án lenni az egyenleged, hanem 3 ezer ft tartozással indulsz. Ha egész hónapban nem nyúlnál a fizetésedhez, akkor hónap végére maradna 3 ezer ft tartozásod - de hát ez nem reális ugye, mert a levegőből senki nem tud megélni - tehát nem tudod visszafizetni teljesen. Tegyük fel, hogy 50 ezer ft-ot költesz csak belőle, így hónap végére marad 53 ezer ft hiteltartozásod, maire - mivel megint eltelt egy hónap, megint csak felszámolják a kamatot - mondjuk erre már csak 1500 ft-ot, mert kevesebb, mint előző hónapban. Tehát a fizetés megérkezése előtt lesz. 54.500 ft tartozásod. Megérkezik a 100 ezer ft fizetésed, amiből, ha teljesen vissza akarod fizetni a hitelt és 0-ára menni, akkor ebben a hónapban már nem 50 ezret, csak 45.500 -at költhetsz. Mivel ez nem életszerű és megint nem lesz elég, így ha ebben a hónapban is 50 ezret költesz, akkor megint 1.500 ft kamat és már 56 ezer ft lesz a tartozásod - és így tovább. A lényeg, hogy minden hónapban kevesebbet költhetsz, ha vissza akarod fizetni a tartozásod.

Ha olyan fizetésed van, hogy egyik hónapban 100 ezer ft, a másikban 150 ezer ft, akkor egy kicsit könnyebb a helyzeted - de nagyon könnyű "hitelcsapdába" esni és a "könnyű pénzt" elkölteni: De azt vissza is kell fizetni! ha nem tudod vagy megszűnik a jövedelmed, a bank felmondja a hitelkeretet, a tartozást egy összegben követeli vissza, ha nem tudsz fizetni, átadja a követeléskezelőnek és ha ezután sem tudsz fizetni, akkor jön a végrehajtás - de ez már sokkal-sokkal többe kerül majd, mint az eredeti hitel.

Nem rémisztgetni akartalak, csak leírtam a teljes folyamatot. Szóval csak okosan :-)

2018. szept. 13. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Egyáltalán olvassa a válaszokat?
2018. szept. 14. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!