Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Vásároltam egy lakást kb.1...

Vásároltam egy lakást kb.1 éve, amihez lakás hitelt kellett felvennem. Született egy gyermekem azóta, és tervezünk a jövőbe még egy bébikét. CSOK-ot igénybe tudom venni a hitelem törlesztésére? Vagy lefaragására?

Figyelt kérdés

2018. szept. 15. 15:15
 1/8 anonim ***** válasza:
10%
Igénybe veheted, igen, kérdés, hogy egy hitelt másikból törleszteni = adósságspirál.
2018. szept. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%
Előző miről beszélsz? Csok az nem hitel.
2018. szept. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
25%
#2 a CSOK 20 misijének az egyik fele hitel, csak a másik fele "ingyenpénz"...
2018. szept. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Csokot fel lehet venni 2 gyerekre is, 1,4 millió körüli összeg, de a 10+10 millió hitel részét sem kötelező felvenni, tehát 1.3. nem tudom milyen hitelről beszélsz, mikor senki nem említett ilyet?


Kérdező, erről szerintem a legjobb felvilágosítást a hitelt adó bank tud adni, ők intézik a CSOK-ot is. Szerintem nem lehetetlen, alapból természetesen fel lehet használni lakásvásárlásra, önerőbe is beszámít, hogy most utólag, ha már megvan a házatok, fel lehet-e venni, nem tudom. Mivel már 2. házra is adják (lazultak a szabályok), szerintem meg fogják oldani.

2018. szept. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Annyit pontosítanék az előző válaszomon, hogy az önerőbe számítás bankfüggő, illetve a vállalt és meglévő gyerekektől függ. OTP-nél például azt mondták, hogy 2 vállalt gyerek esetén is beszámít az önerőbe az 1,4 millió, viszont 3 vállalt gyerekre a 10 már nem. De ez nem is kapcsolódik ide, csak a pontosság kedvéért írtam le.
2018. szept. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
93%
A kérdésedre eddig téves infókat kaptál. A meglévő hiteled előtörlesztésére nem lehet felvenni a CSOK-ot utólag. A vásárláskor kellett volna vállalni legalább egy gyermeket, akkor kaptál volna megelőlegező CSOK-ot és ha később még születik nem vállalt baba, arra jár további 400E Ft hitel előtörlesztésre.
2018. szept. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2018. szept. 15. 22:22
 8/8 anonim ***** válasza:

Hitelt SOHA nem veszünk fel!

Adósságcsapda lesz a vége!

Lehet engem is lepontozni a sok kis hiteljugendnek, majd amikor ajvékoltok a médiában, hogy jájájájájjj a nagy gonosz bank elveszi a lakásunkat, jusson eszetekbe hogy valahol valaki nagyokat röhög rajtatok

2019. szept. 24. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!