Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lakás vásárlás családi segítsé...

Lakás vásárlás családi segítséggel?

Figyelt kérdés

Volt már valaki hasonló cipőben?

Párom szülei 2/3 rész erejéig állnák. alakás vásárlást. Ebből nekem egy százaléknyi tulajdonrész sem lenne.Párom örökölné az egészet. Akkor hiába vagyunk közösen albérletben. Ki hogyan élte meg ezt? Végeredményben az jó lenne hogy nem kellene albérletet fizetni. Attól félek hogy a nagyon együttműködő anyósnak nagy elvárásai lennének ezután. Jogosak a félelmeim? Hogyan élnétek meg egy ilyen helyzetet?


2018. aug. 12. 10:13
 1/9 anonim ***** válasza:
49%

Úgy a fair, hogy mindenki olyan részben tulajdonos amennyit belerak.

Magyarul ha a párod szülei 2/3-részt fizettek be, akkor neked csak a maradék 1/3 rész fele jár, mert gondolom azt meg ti rakjátok bele.

2018. aug. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
49%
Nem derül ki, hogy te mennyit adnál bele. A maradék 1/3 miből/kitől lesz?
2018. aug. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
52%

Igy ne!

Minden veszekedés alkalmával megkapnád, hogy""neked itt nincs részed!"

Ne hagyd magad megvásárolni!

2018. aug. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Mi ezt úgy éltük meg, hogy kamatmentes KÖLCSÖNT kaptunk a családtól. Persze viszonylag kis összeget (2 millió), amire szóban meghatároztunk egy határidőt, amíg visszafizetjük.

Ezt az én szüleimtől kaptuk, de közösen fizettük vissza, tehát jogos a fele-fele lakástulajdon.

Én a fenti kondícióval nem mennék bele a dologba.

Szép dolog a szerelem, meg minden és nem is szabad arra készülni, hogy vége lesz, de közösen takarékoskodtok majd a fürdő/konyha felújításra? A lakás bebútorozására? Stb.? Minden pénzedet beleölöd egy lakásba, amiből sosem fogsz semmit látni?

Ha eladjátok, mert máshova költöznétek, akkor a szülők részével mi lesz?

Lehet én vagyok túl bizalmatlan, de nem szeretném ezt a helyzetet így.

2018. aug. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mi a baj ezzel? 1/3 részt nyilván nektek kell beletenni, annyi lesz hivatalosan a ti tulajdonotok. Örülj neki, hogy nem kell albérlet. Mi is csak rész tulajdonosok vagyunk de az egész házat mi használjuk. Sokkal jobb, mint amikor minden hónapban jöttek albi díjat szedni. Ki bírtuk fizetni azt is, csak egyrészt a macera, hogy minden hónapban ellenőrzés alatt vagyunk, másrészt sose tudni mikor dobnak ki (utolsó albérletből akkor küldtek el minket mikor jött a baba).

Szóval lényegesen jobb most, még ha papíron csak résztulajdonosok vagyunk. Így is kellett lakashitelt felvennünk csak jóval kevesebbet.

2018. aug. 13. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Tehát a másik fél szülei fizetnek 2/3-ot, de Neked nem lesz tulajdonrészed. Eredménye: az első komolyabb veszekedésnél kint vagy a lakásból, jogosan. Mielőtt belemész konzultálj ügyvéddel.
2018. aug. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én is ezt mondtam, csak engem lehurrogtak...
2018. aug. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ! Nem szívesen mennék bele egy lakásba úgy, hogy abban semmi tulajdonjogom nincs. "Nem kérnek tőlem albérleti díjat" csak éppen, azt is említenék, hogy miattuk nem kell nekem albérletet fizetni szóval maradjak csendben. Ezért lenne jó az az opció, hogy amit adnak azokat mi közösen visszafizetnék egyezség alapján, fokozatosan, mert még hitel is lenne felvéve. A #4-es válaszoló gondolatai állnak az enyémhez a legközelebb. Mert az első helyzetben még a fúráshoz is engedélyt kellene kérnem. :)
2018. aug. 22. 10:57
 9/9 anonim ***** válasza:

Továbbra sem írtad meg, hogy az 1/3 ki fizeti? Ti ketten a pároddal? Mert akkor 1/6 részed lesz. Mi ezzel a baj? A többit nem te fizeted, így nem lesz a te neveden. Te jársz a legjobban. Csak 1/6-od részt fizetsz de mégis használhatod az ingatlant és ki se rakhatnak, hiszen a tiéd is.


Tényleg nem értem mit szeretnél? Ingyen írja rád anyós a vagyonát? Azért ezt te sem gondolod komolyan?!

2018. aug. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!