Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mennyi esélyem lenne 4-5...

Mennyi esélyem lenne 4-5 millió forintnyi hitelt kapni banktól?

Figyelt kérdés
Kiakarom vásárolni apám tulajdonrészét a lakásból. 5 milliót akar érte kapni. Kb nettó 230 ezer a havi fizetésem. Nagy értékű biztosítékként a megvásárolandó tulajdonrészt tudom csak felajánlani. 25 éves vagyok.
2018. szept. 19. 15:35
 1/6 A kérdező kommentje:
Alapból van már közel 2,5 millió DH tartozásom, amit törlesztek (havi 14e a kötelezően fizetendő)
2018. szept. 19. 15:36
 2/6 anonim ***** válasza:

attól függ milyen hitelt akarsz rá. személyi kölcsönben ha lehet ekkora összeget felvenni, akkor azt esélyes hogy megkapod. a fizetésed 40 vagy 50%-át lehet terhelni hitellel, nem emlékszem már rá pontosan. személyi kölcsönnél általában magasabb a thm.


lakáshitelhez pedig kell önerő is, városban és falun is más a %-os érték, de ezt nem tudom már hogy mennyi. itt kedvezőbb a thm.

2018. szept. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
ja meg azt is nézik, hogy mióta van munkahelyed. kolléganőm pl. azért nem kapott lakáshitelt, mert bár folyamatosan volt munkaviszonya, és az új munkahelyén próbaidő sem volt, munkahelyet váltott ezért nem adtak hitelt. min. 3 hónapos munkaviszony kell hogy legyen ugyanazon a helyen.
2018. szept. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
49%

2,5 millió hitel mellé ne vegyél még 5-öt a nyakadba... Biztosan nagyon rossz a helyzet, ha ki akarod vásárolni, de szerintem nem ér annyit az egész.


A diákhitelre 14 ezer a kötelező, de az azt jelenti, hogy csak a kamatot fizeted, a tőke nem csökken. Befizetsz évi 170 ezret, majd egyhavi fizetést, és 2,5 millió tartozásból lesz 2,5 millió tartozás. Legalább 30-50 ezrével kellene fizetni, hogy letudd valaha. Emellé a nyakadba vennél még mondjuk 70-100 ezret?


Ha kapsz is, nagyon előnytelen hitel lesz. Nem tudnál lakástakarékban félretenni? 4 év alatt összejön 1,3 millió, ugyan ennyit félreteszel magadnak, törleszted a DH-t, aztán megveszed a tulajdoni jogot 2 millió hitellel.

2018. szept. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nem teljesen igaz amit írsz. Sajnos van DH1-em is, és DH2 is. DH2-nek szerencsére jelenleg nincs kamata, míg a DH1 kamata (amely nálam kb 800e-t tesz ki) ha jól emlékszem 2,3%. Én a kamatrészt éves szinten előtörlesztem mindig (idén kb 20e volt). Amúgy most néztem egy OTP-s kalkulátort ott 20 éves futamidejű hitel (10 évre fix kamattal) 5 millió forint hitelösszeg esetén kb havi 38e-re jön ki.


A helyzetről annyit, hogy az egyik alternatíva a hitel, a másik pedig még jobban tönkre tenné az életemet.

2018. szept. 19. 18:18
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát, értem, megértem. Milyen értékű a ház amúgy és milyenek a tulajdoni hányadok? Csak mert lakáshitelhez alapesetben ingatlanfedezet kell, az értékének kb 25%-át hitelezik, tehát kell önerő. Ezen felül gondolom ilyen esetben is ügyvéd, közjegyző, illeték talán egyenes ág miatt nincs. Személyi kölcsön is lehet megoldás, esetleg adóstárs bevonása. Bankban érdemes utánajárni, spéci az eset és kevés infót osztottál meg.
2018. szept. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!