Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Milyen megtakarítási formát...

Milyen megtakarítási formát javasoltok?

Figyelt kérdés

A párommal külön kasszán, külön számlán élünk, ugyanakkor közös lakásban, így a megtakarításaink is közösek.

Szeretnénk olyan formát találni, ami nem otthoni borítékban gyűjtögetés.

A legkézenfekvőbb egy olyan számla lenne, amihez mindkettőnknek van hozzáférése (közös) és havi szinten utalunk rá mindketten. Ez előtörlesztésre menne, így csak akkor nulláznánk le, ha egy kicsit nagyobb összeg összegyűlt rajta.

Viszont kérdésem, hogy van-e értelme ezért számlát vezetni, avagy létezik erre valami jobb módszer?

Mivel a számláink a K&H-nál vannak célszerűen náluk keresnénk valamilyen megoldást.

Természetesen a bankban is fogunk érdeklődni, de előtte szeretnék tájékozódni, jó ötleteket gyűjteni.


2018. szept. 24. 11:11
 1/8 anonim ***** válasza:
Erre szerintem mindenki a lakástakarékot fogja javasolni. Mondjuk külön gyűjtitek, havi 2x20.000-et tesztek be, 4 év múlva 2x1.250.000-et tudtok kivenni a 960.000 befizetésre. Ha többet tudtok félretenni, akkor a szülőkre is lehet nyitni. "Ez előtörlesztésre menne" - erre a célra kifejezetten jó megoldás.
2018. szept. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Lakástakarékunk már van négy. Ennél többre sajnos nincs lehetőségünk, nincs olyan egyenesági rokon, akinek még ne lenne.

Egyszerűen csak az egyéb megtakarításunk gyűjtésének szeretnénk valamilyen egyszerű módot találni, ami elkülönül a számláinktól, biztosan nem nyúlunk hozzá, de egyben látjuk az összeget.

2018. szept. 24. 13:42
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs értelme. Ha van két számlátok, biztos, hogy nem érdemes egy 3-at fenntartani, fizetni a díjait, csak azért, hogy külön legyen a pénz.


"Független" pénzügyi tanácsadók erre az unitlinked biztosításokat ajánlanák, ami igazából nem is biztosítások (nálam már itt kiveri a biztosítékot). Itt ugye egy számlára dobálhatod be a pénzt, egy brutálnagy kezelési költségért meg jutalékért kezelgetik neked 20 évig, közben vehetsz ki belőle, aztán majd a végén visszaadnak vagy többet, vagy kevesebbet, merthát ugye vállaltad a kockázatot, a hozam az nem garantált. Azt imádom ezekben még, hogy bármikori dátummal olvasod a fórumokat, mindig az aktuális a legjobb elérhető megoldás, a korábbiak mind elavult konstrukciók, bla bla bla. Amúgy az allianznak van erre nem túlárazott terméke elvileg, ezt szokták ajánlgatni a tutimegmondók, mert biztos forrásból tudják, hogy nagyon király - ami biztos forrás a kiszámoló blog, ahogy látom sokan elolvassák, aztán utána ők a pénzügyi szakemberek, meg a dörzsölt befektetők.


Vannak még lekötések, hát azokkal talán elérsz valami minimálisat, de arra is azt szokták mondani, hogy inkább csak azért jó, mert legalább nem nyúlsz hozzá.


Biztos, hogy proli vagyok, de én elkezelgetem magamnak otthon a pénzemet ingyen. De hátha kapsz jobb tanácsot, én szívesen fogadom, csak eléggé szkeptikus vagyok.

2018. szept. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"Szeretnénk olyan formát találni, ami nem otthoni borítékban gyűjtögetés"


Akkor sétálj el a postára és vegyél belőle kincstári takarékjegyet. Kamatozik és nem tudják ellopni. És nulla költsége van.

2018. szept. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

A megoldás egy közös megtakarítási számla lett, ahova havonta átutaljuk az erre szánt összeget és el is felejtjük, hogy létezik. Nem volt nyitási díja és számlavezetési költsége sincs.

Nem a befektetés és nyereség a cél, csak az, hogy ne otthon tároljuk és ne is költsük el, tehát külön tudjuk kezelni.

2018. okt. 11. 12:00
 6/8 anonim ***** válasza:
Szuper, csak annyit se kamatozik mint az infláció, tehát van költsége évente 3,5%-ot buksz minnél több pénz van bent annál többet. Ha lakásra gyűjtesz akkor meg évente 10%-ot buksz.
2018. okt. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Valamennyit kamatozik megtakarítási számla révén, de nem számottevő. Ha a párnahuzatban gyűjtöm, akkor is inflálódik és akkor még annyit sem kamatozik, mint amennyit így. Tehát nem jutok előrébb. Viszont legalább a számlanyitási és vezetési díjat megspóroltuk.

Egyébként sok ideje nem lesz inflálódni, se kamatozni, tehát nincs jelentősége. Fél évente, évente betörlesztjük a meglévő hitelünkbe a rendelkezésre álló összeget.

Az ördög nem alszik. Részemről annyi a lényeg, hogyha valaki betéved hozzánk akármilyen céllal is, akkor ne tudja egy mozdulattal elvinni a teljes lakáscélú megtakarításunkat.

2018. okt. 12. 09:37
 8/8 anonim ***** válasza:

Erre írtam már a megoldást korábban:

"Akkor sétálj el a postára és vegyél belőle kincstári takarékjegyet. Kamatozik és nem tudják ellopni. És nulla költsége van."


De fél éves gyűjtögetésre az a számla sem annyira rossz nincs nagy különbség.

2018. okt. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!