Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 10 éves ltp-ből ki lehet...

10 éves ltp-ből ki lehet venni a pénzt 4 év után kamattal együtt? Ha kiveszem a pénzem akkor utána kezdődik előröl vagy hogy müködik?

Figyelt kérdés
Illetve mi történik akkor ha 4 év után nem fizetem tovább,mennyi ideig maradhat bent a pénz ?
2018. szept. 27. 03:54
 1/9 anonim ***** válasza:
59%

lehet szüneteltetni.

meg is lehet szüntetni, ekkor megkapod a pénzt a kamatokkal, támogatás nélkül.

2018. szept. 27. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
4 év után kiveheted és megkapod az állami támogatást ÉS a kamatokat IS. A mód neve: megszüntetés.
2018. szept. 27. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Koplárovics Béci ***** válasza:
59%
LTP-nél ne csodálkozz, ha csak úgy kiveszed a pénzt (nem lakáscélra), akkor az állami támogatás nélkül gyakorlatilag kevesebb pénzt kapsz vissza, mint amennyit befizettél.
2018. szept. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

3

4 év utn meglehet szüntetni és MEGKAPJA a támogatást is, függetlenül a futamidőtől. Lásd: vonatkozó törvény.

2018. szept. 27. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Koplárovics Béci ***** válasza:
59%
4: írtam, hogy HA NEM LAKÁSCÉLRA veszi ki, akkor bukja az állami támogatást.
2018. szept. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
27%

5

És ki mondta, hogy NEM LAKÁSCÉLRA AKARJA KIVENNI A KÉRDEZŐ?

Ordítani én is tudok ..

2018. szept. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Koplárovics Béci ***** válasza:
29%
6: És ki mondta, hogy lakáscélra venné ki? :) Nem kiabálás, csak hangsúlyozás, hátha úgy könnyebb megérteni. Hátha. Szoktam tévedni.
2018. szept. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Tehát összefoglalva:

- Ha lakáscélra fordítod, akkor felveheted állami támogatással együtt 4 év "hűségidő" után.

- Ha NEM lakáscélra fordítod, akkor bármikor kiveheted, viszont nem jár rá a támogatás.

2018. szept. 27. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

nyílván lakáscélra fordítanám. CSak az volt a kérdés ha mondjuk 7év után kellene akkor 3 évet állhat bent üresbe,befizetés nélkül?


Van benne valami rizikó ?

2018. szept. 27. 19:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!