Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Erste banknál szokott ilyen...

Erste banknál szokott ilyen könyvelési hiba lenni?

Figyelt kérdés
Egy elég érdekes szituáció állt elő. Egy már a számlatörténetben megjelent elkönyvelt összeg továbbra is megmaradt a zárolt tételeknél (sportfogadási oldalról számlára utalt nyeremény, tehát negatív zárolt összeg, azaz számomra pozitív érték). Az elérhető egyenleghez is hozzá van adva másodszor is ez az összeg, mintha már rendelkezhetnék is vele. (Mint ahogy fordított esetben a pozitív zárolással már nem rendelkezhetek és le van vonva az elérhető egyenlegből). Az összeg már több mint 1 hete zárolva van. Zárolás végére október 9-et ír. Mitől lehet ez és mi történik ha lejár a kiírt zárolási idő? Jó dolognak hangzik, hogy úgy tűnik mintha dupla kifizetést kaptam volna, de nyugodtabb lennék, ha helyesen lenne könyvelve, mert azért ez így nem kóser és előbb-utóbb gond lehet belőle.

2018. okt. 1. 11:48
 1/8 anonim ***** válasza:

Juj, na ezt most nem értem. Mit értesz "negatív zárolt összeg" alatt?

Szóval.

Utaltak neked a számládra egy összeget, ami le lett könyvelve, de zárolva van, ugyanakkor mégis hozzáadódott az elérhető egyenleghez?

Ez azért furcsa, mert egyrészt a beérkező átutalások könyvelése azonnal meg szokott történni, nincs átfutási idő, mint a kártyás vásárlásoknál, másrészt a zárolt tételek mindig, már a zárolás pillanatában levonódnak az elérhető egyenlegből.

Bankot hívtad? Mit mondtak?

2018. okt. 1. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

A negatív zárolást szó szerint értem, ott van konkrétan egy negatív előjellel leírt zárolt összeg.

Utaltak nekem összeget, le lett könyvelve, hozzá lett adva az egyenleghez. Idáig OK. De ezen felül még egyszer is hozzá van adva (mintha 2x annyi pénzt utaltak volna mint amennyit kéne), de ez a második már nem lekönyveltként jelenik meg, csak az előbb említett negatív előjelű zárolt összegként. Akár képet is tudok küldeni ha nem hiszed, ott van, hogy zárolt összeg: Mínusz x forint.

Jelen állás szerint megjelenik tehát rendelkezésre álló pénzként az extra is. (Ugyanúgy ahogy normális zárolás esetnén pedig eltűnik onnan általában- nyilván).

Tehát tökre úgy néz ki, hogy már enyém ez a hibásan utalt extra pénz, csak épp még lekönyvelve nincs.

Mint ahogy fordított esetben is előfordul, hogy már nem enyém egy elutalt pénz, csak még nincs lekönyvelve a levonás.

Bankot egyelőre nem hívtam, igaz, hogy azt mondtam az előbb, hogy nem szeretnék gondokat, de ettől függetlenül szar érzés lenne azér reklamálni, hogy légyszí vegyetek már el tőlem pénzt :D

2018. okt. 1. 17:57
 3/8 A kérdező kommentje:
És igen, ebben az esetben is azonnal levonódott a zárolás, ahogy írtad. Levonódott a negatív, azaz hozzáadódott pozitívban.
2018. okt. 1. 18:02
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg egy, itthon szokatlan utalási forma, kártyaszámra való utalás (chargeback jellegű tranzakció) történt? Vagy direkt bankszámlára utaltak?

Mit tartalmaz a számlatörténet? Mit adtál meg az oldalon, Bankszámlaszámot, vagy kártyaszámot?

2018. okt. 1. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Csak bankkártya számot adtam meg. Számlaszámot nem. Az oldalon levő számlatörténetben minden jól van könyvelve. Csak a banknál van jelen a fent leírt dolog.
2018. okt. 1. 23:19
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Akkor valszeg ennyi, gondolom ez így működik.


(Most mindjárt jönnek az okosok azzal, hogy kártyára nem is lehet utalni. Pedig már jó ideje lehet, csak itthon kevés helyen használják.)

2018. okt. 2. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Egyelőre várok és majd kiderül mi lesz. Október 9-re írja ennek a negatív zárolásnak a végét. Majd leírom utána, hogy mi lett. Gondolom legkésőbb addigra korrigálódni fog az egyenleg is és a uárolt tételekből is eltűnik. Furcsálnám ha lekönyvelnék mégegyszer a számlatörténetben és jóváírtan maradna.

Egyébként köszi a válaszokat, és igen, megerősítem, hogy lehet bankkártyára utalni. Teljesen biztos vagyok benne, hogy az oldalon nem adtam meg számlaszámot, így más opció fel sem merülhet.

2018. okt. 2. 19:06
 8/8 A kérdező kommentje:
Végül helyreállt a dolog. Az idő lejárta után kicsivel, eltűnt a negatív zárolás.
2018. okt. 11. 22:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!