Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Első Erste net kártya, avagy...

Első Erste net kártya, avagy virtuális kártya. Hogyan tudok netbankon keresztül rá rakni pénzt?

Figyelt kérdés

Másik Erste számlámról,hogy lehet utalni pénzt a virtuális kártyára a nettbankba? Limit be lett állítva... Vagy ez automatikusan oké így és a rendes kártyáról fog lemenni a pénz rendelés során?

Nem értek még ehhez,most készült el az első virtuális nettkártyánk...


2018. okt. 4. 17:58
 1/4 anonim ***** válasza:

a számládról veszi le a pénzt a sima kártyád mondjuk közértben, és a virtuális amit a neten használsz.


Itt ugye a lényeg, hogy a neten ne kelljen megadni a FŐ kártyád adatait, mert "ellophatják", egy kamu weboldalon.


Ezért a virtuális, amire csak annyi pénzt raksz, amit akkor elköltesz.



Minden a számládról vonódik le.


Arra figyelj, hogy ha aznap te több helyen vásárolsz a virtuálissal, akkor azt is állítsd be, hogy mondjuk 3 vásárlás, és add össze őket és az legyen a limit.


Tehát ha te 3 helyen vásárolsz 20-20-20ezer forintért akkor ne 20ezer legyen a limit 3-szori költéssel, hanem 60eFt 3-szori költéssel, bár lehet ez világos volt neked.

2018. okt. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szóval akkor automatikusan a "rendes" avagy fő kártyámról megy le az összeg,ha jól értem.


Ha limitnek beállítok 40 ezret,de 30 ezret költök,akkor az nem probléma? :)

2018. okt. 4. 18:31
 3/4 anonim ***** válasza:

a főkártyád és a netkártya IS a bankszámládról veszi le a vásárláskor a pénzt.


A kártya csak egy összekötőkapocs a bankszámládon lévő pénz (fedezet) és a boltok/webáruházak között.


Nem számít mennyit költesz, de a beállított limitedet nem tudod átlépni, csak ha újat állítasz be.



Én nagyjából kiszámolom mennyit fogok költeni, felkerekítem 10eFt-ra mondjuk ha 24300FT-ot költök akkor 30000FT-ra és ráhagyok 2-3 próbálkozással többet, tehát nem 1-et, hanem 3 próbálkozást állítok be, mert van hogy elütök valamit, és azt már rögtön egy próbálkozásnak veszi, és kiírja a netes vásárlásnál hogy sikertelen. Utána meg odafigyelek és akkor még van 2 próbálkozásom :)

2018. okt. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi,akkor jól sejtettem én a dolgokat...azóta már kipróbáltam:)
2018. okt. 6. 01:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!