Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Melyik a legjobb módja annak,...

Melyik a legjobb módja annak, hogy megvehessem a kocsit?

Figyelt kérdés

Kinéztem egy autót, még kb fel évvel ezelőtt, ami kb 10-12 millió forintba kerül, és mindenképpen meg szeretném venni.

A probléma csak az, hogy 5 millióm van rá, és sok év kellene ahhoz, hogy összegyűjtsem a további 5-7 milliót hozza, ezért úgy döntöttem, hogy más megoldást választok.

Szerintetek egy banki hitelt lenne érdemes felvennem rá? Vagy mi lenne a legértelmesebb döntés?


2018. okt. 8. 17:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A legértelmesebb döntés, hogy veszel max 2 millióért egy autót, ami ugyanúgy elvisz bárhová mint a 12 milliós csak még marad pénzed amiből javíttatod, meg elköltöd SOKKAL értelmesebb dolgokra.
2018. okt. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt 12 millióm és egy 2,4 milliós autót vettem, potom pénzért tartom fent, ugyanúgy elvisz A-ból B-be mint egy 12 milliós autó.
2018. okt. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom az előttem szólókhoz: mi lenne a legértelmesebb döntés? Az, hogy ha nincs 12 milliód a kocsira, akkor érd be olcsóbbal - 3-4 milliós is bőven jó.

Először is az autó, ahogy megveszed, már veszít az értékéből - soha nem fogod tudni annyiért eladni, amennyiért vetted.

Másodszor: képes lennél évekig nyögni a hitelt, munkahely vesztés esetén esetleg bebukni a hitelt és akkor viszik az autót is? Akkor mi értelme volt?


Végezetül gondolj bele: veszel hitelre egy autót és pl. egy fórumon olvastam:


"Tehát:

Van egy kb 4 hónapos autó. Lízingre lett vásárolva, folyamatosan van fizetve utána a havi részlet. Történt egyszer, hogy mit sem sejtve a tulajdonos bevásárolni indult a szerkezettel, majd egy váratlan forgalmi helyzet - és a háta megett közlekedő bénaságának - következtében alaposan beledurrantak hátulról." Totálkáros lett az autó...


Vagy:

[link]


Mindkét eset olyan volt, ahol NEM AZ AUTÓ TULAJDONOSA VOLT A HIBÁS! Csak úgy megtörtént, külső okok miatt.

2018. okt. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Keresel egy olyanállást ami nettó 2 milla fölött fizet
2018. okt. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Estádio de Felchút ***** válasza:

Sehogy. Olvasd ezt el.


[link]

2018. okt. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!