Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van itt olyan, aki KATA-s...

Van itt olyan, aki KATA-s egyéni vállalkozó? Lehetne pár kérdésem ezzel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Fuvarozásra szeretném kiváltani a KATA-s egyéni vállalkozót. Számlák után hány százalék adót kell befizetnem?

Bankoknál hitelt milyen nehéz felvenni? Céges számlámra érkeznének a fizetések. Vagy az náluk mindegy,hogy készpénzzel fizetnek nekem, vagy átutalással érkezik az összeg?

Tudom hogy 1 teli évet néznek. 1-1.5mft-ra lenne szükségem autóvásárlás miatt. Sajnos az autóbérlés nagyon sokat elvisz. Vagy autólízinggel jobban járnék?

Minden választ köszönök!



2018. okt. 8. 19:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

komolyan mondom, keress fel egy könyvelőt, mert egyáltalán nem biztos, hogy jó lesz Neked a KATA adózás.

A könyvelővel át tudjátok rágni, melyik adóforma lenne a legkedvezőbb számodra.

2018. okt. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia ! Kata adózásnál fix összeget fizetsz ! Ha főállásban csinálod akkor 50 ezer HUF . Ha mellék állásban akkor 25 ezer HUF/hó.


Kezdő vállalkozásra nem fogsz kapni hitelt ! Igen szerintem 1 év azért kell . Valamelyik banknál elég kevesebb idő is. Viszont ha van munkahelyed és van valamilyen jövedelmed akkor a lízinget elszokták bírálni .

2018. okt. 9. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Tudom hogy havi fixet fizetek. De barátom pl villanyszerelő, főállású KATA, és a számlák után + 2%-ot kell fizetnie :/

Holnap úgyis intézek mindent, csak már tökre izgultam és mondom hátha tud valaki valami biztosat mondani :/

2018. okt. 9. 00:32
 4/7 anonim ***** válasza:

Személyi hitelre nem gondoltál?

Induló vállalkozás úgysem kap hitelt.

Később max kiváltod.

2018. okt. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem a barátod a HIPA-t fizeti (helyi iparűzési adó). Annak a mértéke attól függ, melyik településen van az EV székhelye, de maximum 2%. De nem a számlák után, hanem a költségekkel csökkentett nettó árbevétel után, és mivel kisadózó, így minden bevétel árbevételnek minősül. Ez egyik módszer, amit választhat egy KATA-s.


Másik módszer, az egyszerűsített HIPA fizetés. Ekkor a nettó árbevétel 80%-a után fizeti a HIPA-t.


És van a harmadik módszer, a tételes adóalap megállapítás, ebben az esetben évi 2,5 millió képezi az adóalapot, ez után fizeti az adót. Ha nem év elején, hanem év közben kezdi valaki a vállalkozását, vagy addig szüneteltette, akkor időarányosan kerül kiszámításra az adóalap. Ez a 2,5 millió önkormányzatonként értendő, ha több önkormányzatra kiterjedő a vállalkozó tevékenysége, de lehet keverni is a módszereket önkormányzatonként.


Egyébként úgy általánosságban: a KATA nem váltja ki a környezetvédelmi termékdíjat, a népegészségügyi adót, és a helyi iparűzési adót sem, ezeket a KATA-n felül meg kell fizetni.


A cégautó adót viszont kiváltja, amíg EV vagy.


/Én nem vagyok könyvelő. Ha vállalkozni akarsz, mindenképp keress fel egy könyvelőt, és beszélgess el vele, mert akármilyen egyszerűnek is tűnik a KATA, ott is vannak buktatók./

2018. okt. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha van már lezárt éved, akkor tudsz kérni NAV jövedelemigazolást, az kell a hitelhez. Az éves KATA bevétel 60%-a számít jövedelemnek, azt igazolja le a NAV. Ez alapján tud a bank adni hitelt.
2018. okt. 10. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2018. okt. 14. 20:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!