Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Egyéni vállalkozó hogyan...

Egyéni vállalkozó hogyan vehet fel hitelt?

Figyelt kérdés
Ugye hitelnél kell jövedelemigazolás, ami ugye nekem nincs, mivel KATA-s vagyok havi 50-et fizetek adóba. Egyéni vállalkozóként vehetek fel hitelt?
2018. jan. 19. 13:24
 1/5 anonim ***** válasza:
53%

Vehetsz, csak kérdés milyet kapsz?!

Épp a kata hátránya ez esetben higy a csokkentett járulék mellé csökkentett jövedelmet is igazol a Nav.


Bevétel meg optimálisan max évi 12 millió lehet, amire nem sokat adnak 1-2 lezárt üzleti év után sem, pláne higy bankszàmla forgalmat is néznek 6-10 havit sok esetben.

2018. jan. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
3 hónapja vagyok egyéni vállalkozó csak, 2-3 millió vagy még annyi se kellett volna, de akkor megoldom máshogy
2018. jan. 19. 13:30
 3/5 anonim ***** válasza:

"Ugye hitelnél kell jövedelemigazolás, ami ugye nekem nincs"


Hogyne lenne, a NAV kiallit neked egyet. Egesz pontosan mire kell hitel? Vallalkozoi tevekenyseghez? Az problemasabb.

2018. jan. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
igen vállalkozói tevékenység
2018. jan. 19. 13:51
 5/5 anonim ***** válasza:
59%

1.- Csak lezárt üzleti évre adnak hitelt. Tekintettel arra, hogy a kérdező pár hónapja vállalkozó, még nincs lezárt üzleti éve - tekintettel arra, hogy még csak most lehet majd bevallani az adót - na jó, ez nemsokára megoldható, lépjünk tovább :-)


2.- Ha a kérdező 3 hónapja vállalkozó, akkor olyan kevés vállalkozói múlt van mögötte, hogy arra tuti nem adnak.


3.- a KATA-s vállalkozóval leginkább szóba sem állnak a bankok. Nekem még folyószámla hitelkeretet sem akartak adtak, rendszeres havi 200 ezer feletti, folyószámlára érkező bevételnél, 6 éves vállalkozói múlttal és 20 éves számlamúlttal. Semmilyen hitelem nincs, nem azért nem adtak, hanem csak :D Mert KATA-s vagyok.


Bocs, de 3 hónapos, KATA-s múltra tuti nem fogsz kapni 2-3 millió hitelt. Illetve de: jelzáloghitelt esetleg, ha van lakásod/házad.

2018. jan. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!