Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » PayPal-nak van magyar ügyfélsz...

PayPal-nak van magyar ügyfélszolgálata?

Figyelt kérdés
Tudnátok segíteni? A köv. a történetem. Augusztus 30-án vásároltam ebay-ről 62,75 dollár értékben, persze a vámhatóság befogta és meg nem tudtam betegség miatt a kért papírmunkát megküldeni nekik, így kértem fordítsák vissza az eladóhoz a csomagot. Az eladó megkaptam, de levontak tőle 13.06 dollár hajózési költséget, így csak 49,69 dollár térített nekem vissza. Írtam a PayPal-nak az oldalon keresztül, de nem is értettem rendesen (angolom gyenge), küldtem néhány adatot nekik, de végül azt írták, hogy ivel én nem küldtem el a visszatérítési összeget (de könyörgöm, nem én fizettem a visszatérítési összeget) így a reklamációt elutasították. Kértem az eladót küldje meg nekem a dokumentumot ami igazolja, hogy kifizette 13.06 dollár a hajózási költségre, nem küldte. Mit tudok tenni ilyen esetben?
2018. okt. 11. 12:13
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
45%

Nincs igazad. Neki volt egy szállítási költsége, amit te miattad fizetett ki.


Őrülj neki, hogy egyáltalán visszatérítette a pénzednek a jó részét.


A te felelősséged, hogy ha megrendelsz valamit, akkor át is vedd, ha beteg vagy akkor megkérsz valakit.



13 dollár meg OLCSÓ tanulópénz, hogy legközelebb megkérj valakit a vámügyintézéshez.


Ráadásul, a vámügyintézés költsége 2500Ft, tehát ezt a 13 dollárt így is-úgy is kifizetted volna, ha átveszed az árut az ÁFA ráterhelése után, ami ráadásul 1,27* 62,75USD + 2500FT ügyintézési díj, ha minden igaz.



Szóval feleslegesen keresnéd meg ezzel a PayPal-t nekik ezzel semmi dolguk, ráadásul ne égesd Magyarországot ilyen baromsággal.


Legközelebb kérj meg valakit, ennyi a tanulság.

2018. okt. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Essél nekem! Nem azt kérdeztem, hogy igazam van-e vagy sem!!! Kímélj meg!
2018. okt. 11. 12:37
 3/25 A kérdező kommentje:
Leírták, hogy visszatérítik, de a dokumentumot fel kell mutatni a 13.06 dollárról. Ez nekem nincs meg!
2018. okt. 11. 12:38
 4/25 anonim ***** válasza:
0%
Több is veszett Mohácsnál ... az aranybol is elcseppen ... mi az a 14 dollár semmi, örülj, hogy ennyivel megusztad, az elado helyeben en sem kuldtem volna neked a bizonylatott, eleg nagy szemetseg megrendelni valamit es nem atvenni akar, hogy is ...
2018. okt. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Esküszöm ti nem vagytok normálisak! Bármilyen terméket visszaküldhetsz ha nem felel meg, ha sérült a csomagolás, ha csak egyszerűen már nem kéred!!!! Jogszabály, olvassátok el! Egy rákos betegnek igen is sok a 14 dollár.
2018. okt. 11. 14:00
 6/25 anonim ***** válasza:

úgy értettem/olvastam hirtelen, hogy te kéred az eladótól a 13 dolláros szállítási költséget.



Most akkor nem világos mi van. A Paypaltól szeretnéd megkapni a szállítási költséget?


Na de az a szállítás megtörtént, az egy szolgáltatás amiért emberek berakodták és elszállították neked a terméket.


Attól, hogy te lemondtad (teljesen mindegy milyen indok miatt) attól még emberek dolgoztak a csomagoddal, ráadásul oda-vissza.


Azt valaki becsomagolta, felcímkézte, elvitte a postára, benzinköltsége volt, munkaideje volt stb.



Nem értem a 13 USD miért probléma, mert szerintem összeszámolva, hogy ki mindenkit "ugráltattál" a csomagoddal, majd visszamondtad, szinte semmi.


A betegségednek ehhez semmi köze. Nem ezen a 13 dolláron múlik az életed, és nem bunkóságból írom ezt.


Teljesen felesleges a Paypalnál ezért reklamálni, illetve csak akkor nem, ha a vásárlási feltételekben kifejezetten vállalják a szállítási költség visszatérítését is, bármilyen okból, még akkor is, ha a vevő beteg és nem tud a csomagért menni.


Na akkor lehet érdemes harcolni a papírokért, de én meggondolnám, ér-e 13 dollárt az egész hajcihő.


13 dollár 3700Ft körül van, ami egy fél napi munkabér, kérdés mennyi idő megy el a papírok beszerzésére, az idegeskedésre stb.


Ok, nem kevés pénz 3700Ft, de van-e értelme ezért harcolni, ha ezt a pénzt valaki megkereste, mert leszállította neked a csomagodat, és aztán meg potyára vissza.



Gondold át, megéri-e egyáltalán.

2018. okt. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

A hirdetésben hogy állt a dolog, hogy 49,69+13 dolláros szállítási költség, vagy úgy volt hirdetve hogy a termék 62,75 dollárba kerül?


Ha az előbbi, akkor jogos hogy neked csak 49 dolcsit térített vissza, ha az utóbbi akkor az egész összeg jár neked.


Egyébként az első hozzászóló baromira eltévedt, eBay nagyon is védi a vevőit, és bármikor visszakérheted a pénzed ha a terméket is visszatéríted.


Mondom függ a helyzettől, hogy most mi is történt valójában.

2018. okt. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Előbbi. 49,69 plusz szállítási díj.

Akkor meg nem értem a PayPalon miért van olyan opcio, hogy szállítási díjat visdza lehet kérni.

2018. okt. 11. 15:40
 9/25 A kérdező kommentje:
2018. okt. 11. 15:42
 10/25 A kérdező kommentje:
Ezt sem értem: "A PayPal visszatérített visszaküldés szolgáltatását a PayPal nevében a CallPoint New Europe AD (márkanevén Telus International Europe, a továbbiakban „Szolgáltató”) biztosítja. A CallPoint New Europe AD egy Bulgáriában, 9829/2004, VAT BG175138361 számon bejegyzett cég, székhelyének címe: 115K Tsarigradsko Chaussee Blvd., Sofía 1784, Bulgaria."
2018. okt. 11. 15:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!