Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mennyire éri meg? Mit és hány...

Mennyire éri meg? Mit és hány százalékban vesznek le a bankok? Hány százalék kamatot ad a bank? Összességében, ha kiakarom venni, akkor a kamatokból hasznom lesz vagy mínuszba megyek?

Figyelt kérdés
Tételezzük fel, hogy lenne 350 000 000 forintom a bakban. Úgy hallottam, hogy egy év lekötés után, ha valaki kiveszi a pénzét, akkor kevesebbet kap vissza, mint amennyit betett. Gondolok itt a számlavezetési díjra, meg még nem is tudom mik vannak.

2018. nov. 5. 15:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerződéstől függ. Ennél konkrétabbat nem tudok mondani, mert ahány bank, annyiszor millió meg egy konstrukció. Egyébként nem éri meg... mármint ennyi pénzt a bankban tartani.
2018. nov. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"Úgy hallottam, hogy egy év lekötés után, ha valaki kiveszi a pénzét, akkor kevesebbet kap vissza, mint amennyit betett"


Mert a legtöbb bank szinte semmi kamatot nem ad. De pl. berakod a Gránit Bankba az éves kamat 2,5% az éves összköltséged meg a bankkkártya éves díja ami fix 1400-3300 Ft között van kártyától függően. Készpénzfelvételnek is van díja 0,3-0,6% között ha valamiért ki akarnád venni, de kártyával költve illetve havi 150 ezer felvétele díjmentes.


Összesítve ezesetben pluszban jössz ki 1 év után. De van 2 probléma. Az infláció 3% felett van így a pénzed vásárlóereje csökkent annak ellenére hogy több pénzed lett. Illetve max. 30 milliót lehet lekötni ha jól tudom.


Sok pénznél fokozottan érvényes hogy minnél jobb kamatra kell lekötni az meg az állampapír ami 3,8%-os kamatot fizet jelenleg kockázatmentesen.

2018. nov. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi. Így már értem. :)
2018. nov. 10. 23:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!