Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ismerős ez valakinek? Mit...

Ismerős ez valakinek? Mit tudnátok tanácsolni?

Figyelt kérdés
Nemrég kaptam egy sms-t, hogy "vásároltam" valamit 4100 forintért, egy bizonyos "mydaymin"-es helyen és Gibraltárból. Mindenképp be szeretnék menni a bankba emiatt a dolog miatt, de nem tudom, hogy ez a hely nem-e kamu?
2018. nov. 6. 17:01
 1/10 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy ez a vásárlás nem mond nekem semmit, és nem gondolom azt, hogy olyan helyen adtam volna meg a kártya adataimat, hogy ez történjen.
2018. nov. 6. 17:03
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A bank küldte az smst? Mert akkor megszerezték a kártyád adatait! Azonnal le kell tiltani!


Ha más küldte, pl. ez a webáruház, akkor a vásárló rosszul adta meg a telefonszámát, de nem a te számládról fizette.

2018. nov. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen, a bankom küldte ezt az sms-t, hogy én ott "vásároltam"
2018. nov. 6. 17:10
 4/10 A kérdező kommentje:
De leghamarabb csak holnap délután tudok bemenni, mert már zárva van a bank.
2018. nov. 6. 17:12
 5/10 anonim ***** válasza:

Minden banknak van telebankja de soknak külön direkt kártyaletiltási telefonszáma is.


Ha csak személyesen lehetne akkor bárkinek lenullázhatnák a számláját lopott kártyával. Napokig vásárolhatnának vele pl péntek estétől.


Nem vagy jártas az ilyenekben?


Azonnal hívd fel most! Melyik banknál vagy amúgy?

2018. nov. 6. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Az ilyenekben nem vagyok jártas, és K&H-nál vagyok
2018. nov. 6. 20:05
 7/10 anonim ***** válasza:

"bankkártyád elvesztése, ellopása esetén azonnal hívd a külföldről is díjmentesen hívható +36 80 414 243 zöldszámot és tiltsd le díjmentesen!"



Bocsáss meg, de ez nagyon alap info.

Még az is tudja, aki nem nagyon ért az ilyenekhez.



Gondolj bele, ha órák, sőt napok telhetnek el úgy hogy nem lehet kapcsolatba lépni a bankkal, akkor mi történne? Szabadon költhetnének a számlájáról akinek a kártyáját (kártyaadatait) megszerezték.


Akár milliókat lehetne elkölteni és a tulajdonosa tétlenül nézné.


Azóta több pénzt nem vettek le vagy költöttek el?


Hívd fel most a bankot!



Egyébként netbankod sincs akkor?

2018. nov. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Netbankom sincs, és egyelőre csak ennyit vettek le a kártyámról. A bank pedig mondta, hogy kivizsgálják az ügyet.
2018. nov. 7. 15:41
 9/10 anonim ***** válasza:
De ugye a kártyát letiltattad?
2018. nov. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
A kártyámat letiltattam, és fogok kapni másikat.
2018. nov. 8. 15:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!