Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért nem adnak lehetőséget a...

Miért nem adnak lehetőséget a pályakezdőknek? Egy cégnél szeretnék főkönyvelő lenne, ez a célom: tudnátok tanácsolni valamit, hogyan induljak el?

Figyelt kérdés

Pénzügy és számvitel főiskolát végeztem, most fejezem be az MSC-t. Angolból is felsőfokúm van, meg a mérlegképesem is megvan.

Ennek ellenére a legtöbb helyre több éves szakmai tapasztalat az elvárás. Jó, okés, hogy suli mellett is lehet dolgozni, de azért az nem olyan könnyű. Másrészt a hallgatóként végzett munka igencsak kulimunka jellegű, nem leszek attól jobb szakember. Rám bízzák az iktatást, meg az agyatlan, pötyögős, adminisztrátor melót.

Nem találom egyszerűnek az elhelyezkedést, pedig dunántúli vagyok.



2014. aug. 29. 15:27
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
76%

Igen ostoba lenne az a cégvezető, aki főkönyvelőnek felvenne olyan embert, akinek semmi gyakorlata nincs. Amit eddig tanultál, az szinte köszönőviszonyban sincs a gyakorlattal. Jobb szakember lennél, ha hallgatóként a kulimunkát is elvégeznéd.

Legyél először egyszerű adminisztrátor, ha igyekszel, akkor lassan feljebb léphetsz a ranglétrán. Pl. leszel majd kontírozó könyvelő, csoportvezető, osztályvezető (ha szerencséd van és alkalmas vagy erre), utána álmodozhatsz a főkönyvelői állásról.

2014. aug. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Kíváncsi lennék, hogy az előző hozzászóló mennyire ismeri a számviteli szakmát.

ez egy nagy b*romság. Aki alacsonyan kezdi, az néha ott is marad, mindenképpen olyat érdemes keresni, ahol fejlődni lehet. És fentebbről mindig jobb a kilátás.

Gondoltam, hogy nem ezen az oldalon fogok értelmes választ kapni.

Egyébként a legtöbb főkönyvelőnél nem tudok kevesebbet, sőt!!!

2014. aug. 29. 17:11
 3/24 A kérdező kommentje:

A korábbi és következő, elkedvetlenítő, nem konstruktív válaszokkal élőkhöz szóljon Mark Twain:

,,Őrizkedjünk azoktól, akik lekicsinylik törekvéseinket! A törpék mindig így tesznek, míg az igazán nagyok azt éreztetik velünk, hogy mi is azzá válhatunk."

2014. aug. 29. 17:14
 4/24 A kérdező kommentje:
Jó, most okostojásnak tűnök, akit senki se bír.
2014. aug. 29. 17:23
 5/24 A kérdező kommentje:
és egyébként sem azt írtam, hogy azonnal főkönyvelő akarok lenni.
2014. aug. 29. 17:25
 6/24 anonim ***** válasza:
82%

nem, a szakmát te nem ismered. El nem tudod képzelni, milyen tudás kell ahhoz, hogy jól csináld, a fősuli semmit nem jelent. Én nem fősuli után csináltam a mérlegképest, hanem sima ügyintéző után, mégpedig úgy, hogy közben már munkaügyi és bérügyintézőként dolgoztam, és a főkönyvelőnk iszonyat sokat tanított engem.


Egy dolog, hogy kikerülsz a suliból, és azt hiszed, mindent megtanítottak, de rengeteg dolog van, ami a gyakorlatban fog rád ragadni, és amíg ez nincs meg, felelőtlenség lenne rád bízni bármi komolyabbat.

2014. aug. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
91%
Nem véletlen, hogy a mérlegképes könyvelői regisztráció nemcsak végzettséghez, hanem gyakorlathoz is kötött.
2014. aug. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
55%

Egy pályakezdőt főkönyvelőnek?!

Belelóg a bilibe a kezed.

Jó lesz neked a financial assistant is...

2014. aug. 30. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

sokan osztották itt az észt

Van mérlegképes könyvelőim. vállalkozási szakirányon. Az államháztartási is jó lenne, de az sajnos nincs

Tehát jó nagy butaságot mondtatok az előbb.

Másrészt ide nem cégvezetők, vagy olyanok írnak, akik ,,fontos emberek" lennének. Már rájöttem.

Lehúznátok.... Ismét csak MArk Twain-re tudok visszautalni

De ha elolvasnátok a válaszokat, leírtam, hogy nem azonnal akarok könyvelő lenni. Hanem ez a célom. Ha tudnátok, hogy a cél olyan dolgot jelent, amit nem egyik estéről a másikra érünk el, akkor nem okoskodnátok. És még én hittem, hogy okostojás vagyok.

Egyrészt, másrészt én is hülye vagyok, hogy hülyékkel vitatkozom.

Konstruktív ötletekre, tanácsokra gondoltam

2014. aug. 30. 02:36
 10/24 A kérdező kommentje:

Ja, még egy megjegyzés: aki azt írja, hogy amit eddig tanultam, az köszönő viszonyban sincs a gyakorlattal, annak azt üzenem, hogy nincs igaza. Már bocs, de mindegyik cégnél a számviteli törvény, az art, stb alapján végzik a könyvelést. Azért én is dolgoztam cégnél, csak sajnos nem több évig. Könyveltem is bocsika. Bírom, hogy középiskolából szalajtott (talán még a mérlegképest is elvégző) népek sületlenségeket beszélnek.

A csak tanfolyamot végzett emberkék védekezési mechanizmusa ez az egyetemet/fősikolát végzett fiatalokkal szemben, hogy azok elhiggyék, mekkora tudás birtokában vannak az érettségijükkel, meg okj-s bizonyítványukkal. Remélem sok pályakezdő olvassa.

Fél évig dolgoztam egy cégnél, és meg kell mondjam: többet tudtam, mint a 15 év gyakorlattal rendelkező, mérlegképest végzett kollega. Én pl fejből tudtam a lényeges, jelentős hibára vonatkozó szabályokat, stb. És ilyen apró finomságok. (Könyvelő progit használni megtanulni kb fél nap volt.)

Ismétlem: dolgoztam már a szakmában, csak sajnos keveset. Ezért sem lehet igazán átverni.

Tehát a pályakezdő közgazdászoknak segítséget nyújtó tanácsokat- hozzászólásokat írjatok légyszi. Akik eddig válaszoltak, légyszi inkább ne írjatok többet.

2014. aug. 30. 03:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!