Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hová érdemes tennem a pénzem?

Hová érdemes tennem a pénzem?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A helyzet az, hogy úgy alakult az életem, hogy végre van állandó megtakarításom ami havi szinten 50-80 ezer forint. Ezt az összeget 2021 májusig szeretném havonta félre rakni, akkor jár le a lakástakarékom. Mivel otthon befottesuvegben nem szeretnék ennyit tárolni, fel merül a kérdés, hova rakjam. Sima bankszámla? Ott ugye van vezetési díj is. Vagy van olyan hely ahol esetleg kamatozik is? Ehhez a pénzhez egyébként hozzá nyúlni addig nem is fogok.

Köszönöm, aki rá szánta az idejét, és tud segíteni.



2018. nov. 19. 07:12
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Hát, én több céggel kötöttem ilyent kb. 10 évvel ezelőtt (egy ügynökön keresztül). Mostanra mindegyik meg lett szüntetve, mert a legsikeresebb az volt, aminek megmaradt az összeg harmada. De olyan is volt, ahol csak kb. 5 %-ot kaptam vissza. Több milliót veszítettem ezeken a bombabiztos befektetéseken.

Az ügynöknek, akin keresztül kötöttem, vissza kellett fizetni a cég részére a sikerdíjat, mert amikor már kezdtek bedőlni a dolgok, onnantól az emberek többsége nem fizette tovább a díjat, és a szerződés szerint, ha legalább X évig nem fizet a kuncsaft, akkor a sikerdíj visszajár. Az ügynök azóta filléres gondokkal küszködik, egy 20 éves roncsautóval jár.

Egy ügynökösködő volt kolléganő is így járt, amikor már összecsaptak a feje felett a hullámok, a nála lévő újabb kötési díjakkal lelépett, azóta se találja a rendőrség.

2018. nov. 23. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!