Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » FUNDAMENTA! Érdemes továbbra...

FUNDAMENTA! Érdemes továbbra is fizetni a lejárt fundamentát?

Figyelt kérdés
2 lejárt Fundamentánk van, az egyik parkolópályán, a másikat továbbra is fizetjük. Kérdés: a LEJÁRT Fundamentára jár még az évi 72 ezres állami támogatás? Ezekre a megszüntetés nem érvényes?

2018. okt. 26. 22:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ezt itt senki nem tudja megmondani neked, mivel a törvénymódosítás trehányul van összedobva. Minisztériumi állásfoglalást kérhetsz rá, de egyelőre mindenki sötétben tapogatózik.
2018. okt. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 TR75 ***** válasza:
100%
Lejárt LTP-re tovább nem jár az állami támogatás. Gyűjthetsz pénzt a számlára (igazából közben is tehetsz plusz pénzt a számlára), de nem toldják meg semmivel.
2018. okt. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
0%

Komolyan nem értem az embereket . Annyira felnőtt vagy hogy fundamentát kötöttél de ahoz h. vagy hogy a saját tanácsadódtól kérdezd meg helyette kiírod gyakorira.


Amúgy meg hogy lehet ilyen kérdésnek felmerülnie ,mégis mi a francért járna egy lejárt szerződés után az állami támogatás ? Feketén fehéren benne van a táblázatban hogy hány hónapig fizeted és hány hónapra jár a támogatás még a vaknak is világos.

2018. nov. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó! EDDIG járt a lejárt fundamentára is az állami támogatás, ha valaki továbbra is akarta fizetni és nem kellett neki futamidő lejárta után. Neked ezek szerint erről fogalmad sem volt.. Ez a dolog mára képlékennyé vált, mivel az egész befektetést megszüntették, ezért tettem fel a kérdést, mi van a régen kötött szerződésekkel. Mivel voltak itt normális fundamentás üzletkötők, akik szívesen és készségesen válaszoltak minden kérdésre, így nem neked szólt a kérdés, akinek erről fogalma sincs, és ideböfög...

#2 es hozzászólónak köszönöm a válaszát!

2018. nov. 4. 08:23
 5/16 TR75 ***** válasza:
Állami támogatást eddig sem adtak a lejárt fundamenta után. Valami minimális kamat volt vagy van, ha jól emlékszem, de a befizetett összeg után az állam már nem fizette a 30%-ot. Azt tudtad vele csinálni, hogy új konstrukciót indítottál, amibe visszaforgattad a lejárt számláról az összeget. De már jó ideje ez sem, mert a 10 éves konstrukció végén sem szabadfelhasználású az összegyűlt összeg (7-8 éve még bármire költhetted az összegyűlt pénzt).
2018. nov. 4. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Mi azért nem kötöttünk tavaly új szerződést, mert az üzletkötő azt javasolta, hogy tovább fizethetjük és állami támogatást is kapunk rá. Ez biztosan így is volt, legalábbis a szeptemberben kapott levélben benne a volt a plusz 72eft.
2018. nov. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

TR75, EDDIG, ha egy lejárt szerződésre a tovább is érkezett havidíj, JÁRT RÁ A 30% TÁMOGATÁS, amennyiben a későbbiekben lakáscélra költötte el a megtakarítást a kedvezményezett. (a régi szerződésekre max 8 évig, az újabbakra 10 évig is lehetett így befizetni.)

Most azért nem tudni, hogy mi a helyet, mert 03.16-án robbant a bomba, egyrészt nem lehet már új szerződéseket kötni állami támogatással és a kormányrendelet visszamenőleg is belenyúlt az LTP szerződésekbe, pl futamidő hosszabbításra sem jár a támogatás, így jogos a kérdező dilemmája, de sajnos a kérdésére azért nem tudom a választ, mert még az LTP pénztárak sem tudják biztosan.

2018. nov. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Hát ez baromira nem logikus mert ha én egy 2 éves szerződésre is 10 évig kapom a támogatást akkor mi a francnak vásárolnék 10 éves szerződést 100e ft ért mikor a mittudomén mennyiért 30e ft ért kapható 2 éves szerződés is ugyan azt tudja.


Nekem 50e ft volt a 6 éves szerződés , tehát logikus hogy mi a francnak adnának tovább rá támogatást hiszen éppen ebből származik a funda fő bévétele .


De ez már tényleg tanácsadó specifikus kérdés és nem gyakorikérdésekre való.

2018. nov. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
20.08-as, eddig ez akármennyire is nem logikus a számodra, bizony így volt, a 4 évre kötött szerződést simán fizethetted tovább akár 8-10 évig is, járt rá az állami támogatás, de most az egész bizonytalan, mivel a kormányrendelet módosítás nem fogalmaz egyértelműen erről.
2018. nov. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 TR75 ***** válasza:
Szerintem maximum 10 évig járt rá a 30% állami támogatás, ha kötöttél egy 4 éves szerződést, de meghosszabbítottad, plusz 6 évig adták havonta a 30%-ot, de a maximális 10 év után már nem, hiába fizetted. Nekem ezt mondta anno, akinél intéztem, nem is kötöttem volna új szerződést, ha lehetett volna tovább vinni.
2018. nov. 6. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!