Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Fogyasztobarat lakashitelnel...

Fogyasztobarat lakashitelnel (10evig fix kamat) ha változik a jövedelmem, és a forrása, rosszul járok?

Figyelt kérdés
Gyedre fogok menni. Lakashitelunk van, az én számlám a forrás. A Gyed (és előtte a csed) lehet a hitel törlesztő forrása? A kamat vagy bármi módosul emiatt? Vagy utólag senki se nézi már? Az összeg havonta, ami rakerul a számlámra, bőven elég a fedezethez, csak nem úgy fog érkezni, hogy "munkabér". Ez baj?
2018. nov. 22. 02:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Dehogy.

Mondjuk a csed és gyed is jöhet úgy a számládra, mint "munkabér". Nekem kifizető a munkahelyem és ugyanúgy küldte.

2018. nov. 22. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
75%

Annyi gond lehet csak ha volt valami kamat kedvezmény. Például havi minimum 200 ezer érkezik a számládra akkor -0,5%-kal kisebb a hitel kamata. Ha ez nem teljesül mert a gyed maximum 140e körül van akkor kissé magasabb a kamat.

Nem tudom neked van e ilyen feltétel esetleg?

De amúgy más gond nincs. A bank a hitelezés előtt néz át alaposan. Ha már megkaptad a pénzt utána rajtad múlik minden.

2018. nov. 22. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez bankfüggő, hogy változni fog-e a havi törlesztőrészleted egy MFL hitelnél ez miatt, vagy sem, mert pl az OTP-ben, BB-ben nem, de más bankban mindenhol ahhoz van kötve a kamatkedvezmény mértéke, hogy havonta milyen összegű külső jóváírást vállaltál. Sávos a kamatkedvezmény mértéke, de minden bankban más és más. Nézd meg a szerződésedet, vagy kérdezd meg a bankodat.
2018. nov. 22. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!