Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit lehetne tenni csalás esetén?

Mit lehetne tenni csalás esetén?

Figyelt kérdés

Mielőtt leírom mi történt elmondom, hogy nem szeretném látni a sok megjegyzést hogy, "NEM SZABAD ELŐRE UTALNI!!!!". Igen tudom, de már megtörtént.


Banki utalással fizettem az eladónak nagy összegben (200ezer). Később kiderült, hogy kamu DHL és kamu hirdetés volt. Plusz info, hogy külföldi számlaszám (Olasz).

A rendőrség bevonása segítene a dologban vagy teljesen bukó az egész, vagy van-e valamennyi esély a megoldásra.



2018. dec. 1. 15:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
azonnal kell a bankot értesíteni hogy hátha sztornózni tudják nyilván a feljelentés alap ez esetben.
2018. dec. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Akkor is ha már teljesült az utalás?
2018. dec. 1. 15:35
 3/8 anonim ***** válasza:
82%
Csinálj belőle rendőrségi ügyet, komolyan veszik az internetes csalást és van rá reális esély, hogy viszontlásd a pénzedet.
2018. dec. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Végülis bizonyítékként az összes üzenetet, banki kivonatot és hirdetést is megtudom mutatni.
2018. dec. 1. 15:43
 5/8 anonim ***** válasza:
60%

Őszintén nem értem kérdező, hogy miért nem az első dolgod volt a bankot hívni, aztán meg menni a rendőrségre....

Senki nem tud konkrétabbat mondani.

2018. dec. 1. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
azért nem egyből mert 3nap után derültek ki a dolgok
2018. dec. 1. 17:36
 7/8 anonim ***** válasza:
40%
Feljelentést mindenképpen tegyél, de szerintem bukó a dolog.
2018. dec. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
54%
Ez tuti bukonlesz, nemzetközi nyomozást nem fognak indítani 200k miatt...
2018. dec. 1. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!