Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mennyire nézi a bank, hogy...

Mennyire nézi a bank, hogy mennyi jövedelem érkezik a számlára?

Figyelt kérdés

Eddig csak ilyen Junioros otp számlám, volt de ebből már "kinőttem" viszont az egyetem mellett még mindig nem tudok azért minden nap teljes állásba dolgozni, ezért a jövedelmem teljesen változó ha sűrűbb kicsit a vizsgaidőszak vagy bármi akkor még minimálbér sincs meg.

A legtöbb bankszámlához pedig legalább annyi jövedelem kell, vagy 100ezer jóváírás havonta.

Kérdésem, hogy ha egyszer nincsen meg a minimálbér akkor rögtön fizetős lesz a számla havidíja innentől állandóan, vagy ha következő hónapba megint több pénz jön a számlára akkor megint nem vonja a számlavezetési díjat, vagy hogy működik ez a bankoknál?



2018. dec. 13. 10:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez mindig az adott bank adott számlatípusától függ.


Ha havi X ft jóváírás az elvárás a kedvezményes vagy díjmentes számlavezetéshez (és más szolgáltatások olcsóbb vagy 0 ft-os díjához) akkor általában ha a tárgyhónapban beérkezik az X összeg a számlára akkor következő hónapban vonatkoznak rád a kedvezmények.

Ha nem, akkor következő hónapban nem.

Havonta automatikusan állapítja meg a szoftver.


Így szokott működni, de az adott bankszámlacsomag hirdetményében kell ellenőrizned, mert nem kötelező, hogy minden bank így csinálja.

Vagy egyik számlatípusnál így, másiknál máshogy.


Amíg Juniorra jogosult vagy addig annál nem nagyon találsz jobbat.



Egyébként azt is nézd meg, hogy van-e bank amelyik a kedvezményekhez pénztári befizetést is elfogad.

Mert ha van akkor nagyon könnyen tudod teljesíteni akár a havi 150 000-t is.


Vagy csak átutalást fogad el, de nem muszáj munkabérnek lennie. Megoldásként ilyenkor a családon belül valakivel oda-vissza utaltak havonta megfelelő összeget.

2018. dec. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nálunk mindig egyben levonják a számlavezetési díjat, majd fél perc múlva a felét visszaadja, mivel teljesítettük a kedvezményes számlavezetési díj feltételét.

Még nem volt rá példa, hogy ne érkezett volna rá jövedelem, de a bankos hölgy szerint arra a hónapra nem jár a kedvezmény, amikor nem érkezik a meghatározott összeg.

2018. dec. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ilyen válaszok esetén úgy lenne értelme ha odaírnád a bank és a számlacsomag nevét is.


Sosem értem akik lehagyják.

2018. dec. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Áltlában úgy szokott lenni, hogy abban a hónapban, amikor nincs annyi jóváírás, felszámolják a számlavezetési díjat. Ha a következőben van, akkor megint nem kell fizetned.
2018. dec. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nekem az erstenél 26 éves koromug lehetett diákszámlám. 24 évesen mentem át hozzájuk, akkor volt utoljára érvényes iskolalátogatási igazolâsom, utana munkabër érkezett rá, nem kertek utana soha igazolast, majd 26 evesen kaptam levelet, h atraknak masik szamlacsomagra, de az is 1000 ft/ho volt, ha erkezett ra 150 000 ft akkor havi 200 ft volt. Nemreg felemeltek, asszen 230 ft. De 1000 ft sem hiszem h akkora gond lenne.
2018. dec. 20. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!