Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lakáshitel fizetésekor hogy...

Lakáshitel fizetésekor hogy szokott ez történni?

Figyelt kérdés

Ha fele-fele arányban háztulajdonos a pár két tagja, hogyan szoktak fizetni a törlesztőrészleteket a bank felé?


- a havi hiteltörlesztő részletet fele-fele arányban utalják saját bankszámlájukról a banknak?


- ha két külön banknál van a pár két tagja, és az egyikük bankjánál vették fel a hitelt, akkor odaadja a pár egyik tagja a másiknak a fele törlesztőt,aki saját bankszámlájáról fizetni be a párja fele törlesztőjét a saját fele törlesztőjével együtt, hogy így spórolhassanak az utalási költségeken esetleg?



2018. dec. 14. 19:09
 1/5 Andrejcsik Gábor ***** válasza:

Szia,


Hitelszerződésnél minden esetben van egy adós, aki felel a törlesztésért.


Amennyiben szükségessé válik adóstárs bevonása, például mert az adós jövedelme nem nyújt elég fedezetet a hitelhez, akkor ő ahogy fentebb említettem adóstárs lesz.


Az ő szerepe akkor válik érdekessé, ha nem tudod fizetni a hitelt, valamint nyilván a bírálatkor.


Kifizetni pedig egy összegben kell a havi törlesztő részletet, nem felezik el. Megadsz egy bankszámlaszámot és onnan levonják, hiszen egy lakáshitel esetében elég jellemző, hogy kötnöd kell az adott banknál folyószámla szerződést is.


Üdv.:


Gábor

2018. dec. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az első leírt mindent.

Egyébként azért alapból úgy szokott lenni ha már közösen vesznek emberek lakást, akkor közös kasszán is vannak. Ha náltaok ez nem így van, akkor beszéljétek meg melyikőtől számlájáról vonják, és egyezzetek meg hogy a másik hogyan "törleszt".

2018. dec. 15. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nálunk az én számlámról vonják, én nevemen van a hitel, párom adóstárs. Házasság miatt (de amúgy nálunk már előtte is) minden közös, szóval lényegtelen melyik számlán mi van.


Szerintem felejtsétek el a közös ingatlant ha már most ez megy hogy enyém tied és nem az, hogy miénk.

2018. dec. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Minden lakáshitel havi részletét a bank leemeli a törlesztési számláról, ami a szerződés szerinti adós nevén van. Nem az ügyfelek fizetik a részleteket, hanem ez automatikusan, leemeléssel történik minden hónapban az adós számlájáról. Az a bankot nem érdekli, hogy az adóstárssal hogyan számol el az adós (az se, ha sehogy), a banknak joga van mindkettőtől egyetemlegesen követelni a tartozást, de elsősorban az adóson próbálja behajtani.
2018. dec. 17. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nálunk a párom az adós, én vagyok az adóstárs és az én számlám a törlesztő számla. Azért láttuk ezt így célszerűnek, illetve azért döntöttünk így, mert a pénzügyeket mindig is én kezeltem, a számlákat mindig én fizettem, én követtem. Egyszerűbb számon tartani a dolgokat, ha minden egy számláról megy. A hiteltörlesztés automatikusan eltűnik a számlámról minden hónap 15-én, amit mi választottunk annak idején. Az, hogy ezt mi házon belül hogy osztjuk el, pont letojja a bank. :)

Mi a kötelezőket nagyjából, nagyságrendileg felezni szoktuk.


Ami hátránya ennek a történetnek és erre sajnos nem gondoltunk, hogy bármit intézni szeretnénk a hitelünkkel kapcsolatban (pl. előtörlesztés), ahhoz mindketten kellünk, mert a párom az adós, én pedig a törlesztő számla tulajdonos.

2018. dec. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!