Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha a házastársam KHR listán...

Ha a házastársam KHR listán szerepel, akkor vagy a CSOK-tól esünk el, vagy hitelt nem kapunk, vagy elválunk?

Figyelt kérdés
Csok és hitel együtt felvevendő. Ha csak én vagyok a hitelben és csak az én nevemre kerül az ingatlan, akkor el kell váljunk a CSOK-hoz? Ha meg CSOK-ot igénylünk, akkor hitelt nem kapunk, mert a házastársam nem hitelképes?

2018. nov. 17. 00:29
 1/7 anonim válasza:
CSOK-ot csak csakádok kapnak. Ne válj el miatta.
2018. nov. 17. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Vagy elvált egyedülállók...

Hitelt szeretnénk felvenni, de a párom nem hitelképes. Egyedül is elvinném a hátamon a hitelt, ha ő nem szerepel benne, és nem kerül a nevére a ház, de az önerőt ki kéne kiegészíteni CSOK-kal (két meglévő gyerek után), hogy egy kis házat tudjunk venni. De CSOK-ot csak akkor kapunk házastársként, ha mind a kettőnk nevére kerül az ingatlan. Mivel a hitellel együtt kell intézni(?), ezért olyan nincs, hogy a hitelben csak én vagyok benne, a CSOK-ban pedig mind a ketten. Legalábbis ezt mondták a bankban. :(

2018. nov. 17. 11:15
 3/7 anonim ***** válasza:
Tökéletesen leírtad a helyzetet, minden úgy van, ahogy itt felvázoltad. Ha nem nagy összegű hitelre van szükségetek, akkor talán a személyi kölcsön lehetne megoldás a CSOK mellé, ha a jövedelmed megengedi, mert ahhoz nem kell figyelembe venni a férjed KHR státuszát.
2018. nov. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De nagy összeg, házat vennénk. Az önerő is épp hogy meglenne. :(
2018. nov. 17. 21:03
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
#3 Tévedés. Ilyen esetben a házastársat be kell vonni a hitelbe, ő viszont ki fog vágódni a negatív KHR miatt. Be kell menni a bankba egyeztetni. Mellesleg jól érzem, hogy egy forintotok sincs, de ház kellene? :S
2018. nov. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

De, van valamennyi önerő, de mivel az minimum 20% kell hogy legyen, nagyon nem mindegy, hogy ki tudjuk-e egészíteni CSOK-kal. Nem azért lett kitalálva, hogy akinek kevés pénze van, az is tudjon házat venni? És igen, ház kéne, most is abban lakunk... csak bérelni drágább, mint törlesztőrészletet fizetni.

Köszönöm a tippet, egyeztetünk a bankkal.

2018. nov. 20. 20:02
 7/7 anonim ***** válasza:
16.06-os,személyi kölcsönnél nem kell bevonni a házastársat. Nem tévedtem, mivel ez a szakmám,viszont jelzálov alapon egyik bank sem ad, ha aktív Khr-es a házastárs, mert ott viszont kötelező bevonni.
2018. nov. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!