Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A TBSZ, az hogyan van? Ha...

A TBSZ, az hogyan van? Ha most létrehozom, akkor év végéik kell rá utalnom, és csak jövőre veszek vele valami befektetési jegyet vagy hasonlót?

Figyelt kérdés

2018. dec. 17. 23:46
 1/5 anonim ***** válasza:
1 évig van lehetőséged pénzt betenni rá, amit bármikor befektethetsz. Tehát elsőként mondjuk beteszel 1 milliót, lekötöd, majd 2 hónap múlva lesz 500 ezred, beteszed, lekötöd, és így tovább. 1 év leteltével ugyanarra a TBSZ számlára már nem tudsz befizetni, csak a bent lévő tőkéd + kamat továbbiakban újra befektetni. Az "1 éven túli" összegre egy új TB számlát nyitnak, ahol újra indul a gyűjtögetés az előzőhöz hasonló módon.
2018. dec. 18. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

engem most hívtak a CIB-től hogy lejárt egy TBSZ és ha újra be akarom fektetni, akkor még idén dec 31-ig hosszabítani kell, ezt nem értem, ez így van?

ahogy mondod bármikor nyithatok egy őjat, vagy akkor lesz 1 év holidő?

2018. dec. 19. 16:51
 3/5 A kérdező kommentje:
ha én nem akarok gyűjtögetni, mert megvan most minden, amit be akarok fektetni, akkor mi avan? Akkro az az 1 év holidő, azaz x+1 év-ig kell várjak a kamatmentességre?
2018. dec. 19. 16:52
 4/5 anonim ***** válasza:

Bármikor nyithatsz új TBSZ számlát.

Viszont csak min. havi 20.000 forintos befizetéssel éri meg gyűjtési időszakban.

2018. dec. 20. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Dávid ***** válasza:

Itt a kérdés a válaszodra:


[link]


Szóval ha idén decemberben nyilatkoztál, akkor nem kell 6 évet várnod, csak 5 évet a teljes adómentességre.

2018. dec. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!