Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit tehetnék ebben az esetben?

Mit tehetnék ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Sziasztok, a testvérem külföldön lakik, pontosabban Kanadában, és volt neki még 5 éve egy balesete ami miatt tolókocsiba kényszerült, sajnos nem tud emiatt hazajönni, vagyis nem egyszerű a hazajutás számára ilyen állapotban. Korábban volt egy hitele neki a K&H banknál, és egy adatfrissítés papír végett akarta őket onnan felhívni, de hiába hívta a bank számát, a TELEBANK-t is, sehol se vették fel neki. Próbáltam neki intézni a bankba hogy tudjon beszélni velük telefonon keresztül, de sajnos nem volt hajlandó a bank így beszélni vele, mert csak személyesen hajlandók beszélni vele vagy a TELEBANK számán keresztül. Igen ám de ha nem tudja elérni akkor mit csináljon? Na mindegy, a kérdésem az lenne hogyha valamilyen csoda folytán sikerülne beszélni velük, akkor ha ír egy meghatalmazást kint és azt elküldi nekem, akkor tudok én a papírral az ő nevében idehaza banki ügyeket intézni? Köszönöm előre a válaszokat!

2018. dec. 18. 17:56
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem tudsz intézkedni. Ugyanis meghatalmazást személyesen kell a bankban elintézni, és ott aláírni mindkettőtöknek. Tudom értelmetlen , de csak ezt fogadják el, hogy későbbiekben te tudj intézni mindent. ( tudom, benne voltam, mert jómagam is külföldön élek.

Még valamit. Attól, hogy a testvéred tolószékes lett, bármikor hazatud repülni minden gond nélkül. Persze ha megtudja venni a repülőjegyet. Neki csak annyi "extra" dolga van, hogy repülőjegy vásárláskor jeleznie kell, hogy kerekesszékes. Így drágább nem lesz az utazása, csak másképp lesz a beszállása. ( megfelelő ülés, külön reptéri kerekesszéket kap hacsak nem speciális a sajátja) Kap segítséget, kísérőt stb.

2018. dec. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az lehetetlen, hogy nem veszik fel a TeleCenternél a telefonhívását. Legfeljebb várakozni kell egy kicsit.

Külföldről is hívható telefonszám:

+36 1 335 3355

éjjel-nappal hívható.


Az már más kérdés, hogy milyen ügyeket lehet elintézni a TeleCenterben, és mire van szerződése, de ott biztos tudnak információt adni, hogy mi a teendő.


Ezen az oldalon néhány más elérhetőség van:

[link]



például írhat üzentet itt:

[link]

2018. dec. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Meghatalmazást kérj tőle, közjegyzővel/ügyvéddel ellenjegyeztetve. Mondjuk ehhez neked kell kiutazni, és helyi ügyvéd kell, hogy ellenjegyezze.
2018. dec. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!