Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ilyen esetben mi van, ezt meg...

Ilyen esetben mi van, ezt meg lehet támadni?

Figyelt kérdés
Anyukám meghalt, bátyám nem is foglalkozott vele, néha 1-1 alkalommal ránézett, mikor egy otthonba átvitettük hozzám közelebb még annyit se jött. Mint kiderült neki volt “jogosultságal” a számlához, hogy utaljon és pénzlevéthez is... és átultalta magának majdnem az összes pénzt, hogy az jár neki, de mikor ez történt nem tudom, hogy anyukámmal megbeszélte-e vagy hogy mi van. De ezt valahogy meg lehet támadni, semmit se tett érte, nincs ilyen hogy jár neki. Vagy ebbe bele kell törődni? Igen tudom ez így rosszul hangzik, jól jönne a pénz, van keresetem és minden rendben, de mellette gyerekeim is és a házon hitel, ezzel az összeggel (kb a felével) majdnem vissza tudjuk fizetni. Szóval vkinek vmi ötlet?
2018. dec. 18. 20:41
 1/10 A kérdező kommentje:
Na eszembe jutott, nem jogosultsága, hanem meghatalmazása volt. (Erről nem is tudtam, intézni szerettem volna én is ilyent kettőnk részére, de azt mondta felesleges, mint kiderült ezért, mert neki volt.
2018. dec. 18. 20:43
 2/10 anonim válasza:

Ügyvéddel beszélj, de SZERINTEM ezt buktad!


Hogy bizonyítod utólag, hogy anyud nem adta neki?

Vagy, hogy nem azért vette ki, hogy a hagyatéki tárgyalásig legyen kp. és ne üljön rajta a bank?

2018. dec. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy hülyeséget mondok, de az édesanyád halálával nem szűnt meg a meghatalmazás? Erre rákérdeznék a banknál, mert lehet, hogy jogosulatlan volt az utalás, gyakorlatilag a hagyatékból lopta el. Ami jó, hogy van nyoma. Mindenképpen fordulj ügyvédhez. Remélem más töbvet tud segíteni.
2018. dec. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ja, most értelmezem, hogy még élt anyukád. Akkor viszont neki is adhatta. Ez így már igen, bukott helyzetnek tűnik...
2018. dec. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha édesanyád életében tette, akkor nem lehet semmit tenni, mert a meghatalmazás érvényben volt, a halálától kezdve viszont megszünt, az az utána átutalás törvényellenes.
2018. dec. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm, valahogyan sejtettem
2018. dec. 18. 21:56
 7/10 anonim ***** válasza:
Attól, hogy volt meghatalmazása a számlához, attól még nem lop hatja el a rajta levő pénzt.
2018. dec. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Elvileg nem, de gyakorlatban nehéz utólag bebizonyítani, mire adott engedélyt az elhunyt még életében. Éppen ezért azt nem lehet reklamálni, amit a haláleset elött kivett, viszont utána semmit sem vehet le többé, az jogilag is lopásnak számít.
2018. dec. 20. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Viszont, azzal meg lehet támadni, hogy erős morfium taetalmú fájdalomcsillapítókat kapott? Sokszor nem volt teljesen magánál a látogatások alkalmával... (minden orvosi papírja nálam van.)
2018. dec. 21. 10:19
 10/10 anonim ***** válasza:

Ezzel mindenképp fordulj ügyvédhez.

Biztos, hogy lehet támadni beszámíthatóságot, kérdés, hogy menniyre bizonyítható, illetve hogy megéri-e azt a többéves bírósági mizériát és ügyvédi díjazást, amekkora összegről szó van.

Nem tudsz megegyezni a testvéreddel?

2018. dec. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!