Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » MPL postacsomag házhoz kézbesí...

MPL postacsomag házhoz kézbesítésekor, a kártyás fizetésnél kinek mennyit von le a bank?

Figyelt kérdés
Én Budapest bankos vagyok de nem tudom, most vonnak-e le tőlem pluszban, ha kártyával fizetem az utánvétet?

2018. dec. 19. 10:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Sajnos a kérdés rosszul van feltéve. Abból indulsz ki, hogy a díj a konkrét szolgáltatáshoz kapcsolódik. Nos, nem. Valójában a díj a kártyás fizetés tényéhez kapcsolódik. Belföldi vásárlás, akármelyik cégnél is valósul meg. Tehát a díj annyi, amennyit a bankod a számlacsomagod alapján megállapított. Hogy ez konkrétan mennyi, annak a bankod weboldalán tudnál utánanézni (hirdetmény, kondíciók menüpontban)

Tehát hiába válaszol neked egy OTP vagy Raiffeisen ügyfél, mert nekik eltérő díjakat kell fizetniük. Persze az is lehet, hogy ezek véletlenül megegyeznek, de annak semmi köze ahhoz, hogy az MPL-nél történt-e a kártyahasználat vagy sem.

2018. dec. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Erre gondoltam:

"Érkező csomagjának átvételéhez kapcsolódóan tájékoztatjuk, hogy az árufizetési összeget (utánvételét) készpénzzel vagy bankkártyával is rendezheti. A bankkártyával történő díjfizetésért a Magyar Posta Zrt. díjat nem számít fel. Mobilposták esetében a bankkártyával történő fizetés készpénzfelvételnek minősül, melyre vonatkozóan a bankkártyát kibocsátó bankok - a kondíciós listájuk szerint - díjat számolhatnak fel, melynek mértéke eltérhet a szokásos készpénzfelvételi díjtól.

"

2018. dec. 19. 10:54
 3/5 anonim ***** válasza:
Vásárlásért tudtommal egyetlen bank sem számít fel díjat. Minden más meg le van írva az idézett szövegben.
2018. dec. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
De mire gondoltál? A mobil terminál nem mobilposta. A bekezdés első fele vonatkozik rád.
2018. dec. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Akkor vonnak ha mobilpostásnál - falvakat és vidéket járó kézbesítő autóval - fizetsz. Ekkor olyan, mintha készpénzt vennél fel. Ha a postán vagy a városi csomagkézbesítőnél fizetsz akkor nincs díj. A díj meg a számlacsomagodhoz tartozó készpénzfelvétel díja amit más nem tud...
2018. dec. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!