Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Vaterás vevőket kérdezném: mi...

Vaterás vevőket kérdezném: mi a különbség az MPL postacsomag és az MPL házhoz között?

Figyelt kérdés

Természetesen az árbeli különbséget tudom, de most nem erre lennék kíváncsi, hanem a kézbesítési módra:

jól gondolom, hogy

- a Vaterafutár MPL házhoz, az egy futár,

- az MPL postacsomagot pedig egy másik, csomagos postás viszi?

Vagy mind a kettőt ugyanazon a módon, ugyanabban az időben kézbesíti a posta, csak az elnevezése más?

Nem tudom, mennyire érthető... lehet semennyire :D

Mondok egy példát: ha feladok valamit és az MPL postacsomagot jelölöm meg, akkor mondjuk délelőtt viszi ki egy csomagos kocsi, ha nincs otthon a vevő, akkor hagy egy cetlit, aztán a vevő meg mehet a postára érte, de pl ha MPL házhozt jelölök meg, akkor pl. egész nap viheti egy futár (csomagos) és ha nincs otthon a vevő, akkor még egyszer kiviszi (esetleg telefonos egyeztetés után)?

Előre is köszönöm a választ :-)



2016. jan. 30. 16:23
 1/7 anonim ***** válasza:

Posta pontra is kérheted...


Ne bonyolítsd túl a dolgot!

:-)

2016. jan. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azt tudom, de nem ezt kérdeztem. Eladó vagyok - csak ezt nem akartam írni - és arra vagyok kíváncsi, hogy a 2 féle feladás kézbesítési módja között van-e különbség?
2016. jan. 30. 16:33
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A két csomagot tök ugyanaz a cég viszi ki, a magyar posta MPL üzletága. Tehát Vaterafutár fizikailag nincs, ez csak egy szolgáltatás neve. A valódi különbség az, hogy Vaterafutár szolgáltatás igénybev vételével olcsóbban tudod feladni a csomagot. Ehhez kellenek a felhasználónevek is.

A Vatera kieszközölt az MPL-nél egyfajta mennyiségi kedvezményt, ezt élvezheted ebben a formában.

A Vaterafutár esetében azért szerepel a "házhoz" szó, mert lehetne kérni postapontra vagy csomagautomatába is.

2016. jan. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#3-as, köszönöm.

Ha jól értem, akkor ez azt jelenti, hogy a Vaterafutáros MPL házhoz csomagot ugyanaz a postai kocsi, csomagkézbesítő viszi, mint az MPL postacsomagot?


Ha ez így van, akkor igen, erre voltam kíváncsi - mert ez esetben felesleges mindkét lehetőséget bejelölnöm a vevő számára (ráadásul akkor a postacsomag csak zavaró, mert még drágább is)

2016. jan. 30. 17:03
 5/7 anonim ***** válasza:

nekem is mindig ugyan az a postás hozzá mint a számlákat,


arra kíváncsi lennék én is hogy kihozza-e még egyszer ha már írt papírt hogy átvehető

2016. jan. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Utolsó! Nem hozza ki újra, a cetlivel kell bemenni a rajta szereplő postára.

Még egy megjegyzés: (bocs, ha már tudod)

a kettő között még egy aprócska különbség van: a vaterafutárt a vatera oldalán keresztül tudod megrendelni, és NEKED kell kinyomtatni hozzá a csomagkísérőt, és ezzel a lappal együtt tudod feladni a csomagot.

Ellenben az MPL postacsomag esetén semmit sem kell kitöltened, hanem viszed a postára a csomagot, és ott diktálod a feladó és a címzett adatait.


Egyébként sokkal olcsóbb a vaterafutár (hiába ugyanaz a szállító cég). Példa:

legutóbb egy kerékpárt adtam fel, de nem tudtam nyomtatni, ezért sima MPL csomagként adtam fel, úgy 3570 ft volt

Ha tudtam volna nyomtatni, akkor vaterafutárként adom fel, mert úgy csak 2550 ft lett volna a feladás díja.

2016. febr. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Tényleg, igazad van, a postacsomaghoz nem kell nyomtatni :-)

Olyan régen adtam már fel úgy, hogy el is felejtettem :D, de jó lesz észben tartani,mert ha elromlik a nyomtató, akkor is fel tudom adni a csomagot. Köszi :-)

2016. febr. 3. 20:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!