Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lehetséges már meg lévő...

Lehetséges már meg lévő személyi kölcsön mellé fel venni még egyet?

Figyelt kérdés
1 éve vettem fel egy kis összegű sz.kölcsönt (300.000 3 évre) 3s az érdekelne, hogy lehetséges lenne e felvenni 3 évre 300-400.000et megint? Jelenleg havi 10.000 a törlesztőm és hogy akkor hozzá lehetne e tenni még és akkor 10 helyett 20-25.000-et fizetnék? Ugyan attól a banktól venném fel! Részleteket a bank tud mondani tudom, de ha nincs ilyen dolog akkor nem kérdezek rá a bankban és nem nézetem magam hülyének. A válaszokat előre is köszi!:)

2018. dec. 19. 22:15
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen tudsz felvenni másik hitelt. Egybe vonják tehát úgy fogod egybe fizetni nem 2 kulon hitel
2018. dec. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm,így értettem! :)
2018. dec. 19. 22:40
 3/9 anonim ***** válasza:
Hajrá.
2018. dec. 19. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van kettő egyszerre, egy kisebb összegű meg egy nagyobb összegű, régebben felvett. Nem feltétlenül vonják egybe.

Persze, nekem is az egybevonást ajánlgatták, csakhogy akkor a lejárati idő is nagyjából újrakezdődött volna. Én meg azt akartam, hogy minél előbb teljen le a korábban felvett nagy összegű visszafizetése, úgyhogy külön kértem az újabbat. Belementek, úgyhogy két külön szerződés van, az egyik törlesztőjét hó közepén vonja le a bank, a másikét meg a végén. Nekem így jobb, mert így a nagy összegűtől már jövőre meg fogok szabadulni, az majdnem 35 ezret visz el havonta. A kis összegű meg kb. 5 ezer, az engem nem zavar túlzottan. Bár lehet, hogy egyúttal azt is visszafizetem már akkor, ne vonogassanak :)

2018. dec. 19. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ha egybe vonták volna neked, akkor a kis összegű maradékát is elosztották volna a nagyobb összegű futamidejére? Pl lenne még belőle 50.000 fent álló rész akkor azt mondjuk elosztottak volna 3 évre ha a nagyobb összegűt is 3 évig törlesztenéd?
2018. dec. 20. 02:08
 6/9 anonim ***** válasza:

Lehetséges, de csak ha nem vagy benne a KHR rendszerben, illetve 5 évre visszamenőleg sem voltál benne.

Figyelmeztetlek, épp egy adósságcsapdába kerülsz bele.

Inkább kérd meg a bankot, hogy ütemezzétek újra együtt a személyi kölcsönöd törlesztését.

Segíteni fognak, ők is abban érdekeltek, hogy valamennyit tudj fizetni rendszeresen, ne legyen kimaradásod.

A törlesztési időszak megnyúlhat, viszont így elkerülheted az adósságcsapdát, és a kiszolgáltatott helyzetet.

2018. dec. 20. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mondjuk azt elfelejtettétek megkérdezni, hogy mennyi a kérdező fizetése? Ugyanis, ha minimálbér (nettó 91 ezer ft), vagy esetleg közmunkásbér, akkor egyáltalán nem biztos, hogy megadják neki a 2.-ik kölcsönt.

Ha ennél magasabb a bére, akkor van esély rá, ha eddig rendesen fizette.

2018. dec. 20. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#5, nem tudom mi lett volna, mert megmondtam nekik, hogy úgy nem érdekel. Nem akartam felvenni a hitelt, de nagyon kellett a pénz éppen akkor. Az a célom, hogy ne legyen semennyi belátható időn belül, nem az, hogy megnyújtsam.

A kisebbnek az az előnye is megvan, hogy az összege miatt előtörlesztési díj nélkül bármikor vissza lehet fizetni.

Bár ahogy kalkuláltam, nem ez a díj a gázos a dologban. Hanem pl. hogy ha megszabadulok a személyi kölcsönöktől, akkor visszaveszik a folyószámla hitelkeretemet is párszázezerrel. Na ezért nem törlesztettem még eddig vissza, mert még pluszban arra is készülnöm kell, hogy elég tartalék pénz legyen, hogy a visszatörlesztés után a hitelkeret csökkentés miatt se kelljen újra felvennem hitelt.

2018. dec. 20. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Mikor felvettem nettó 130.000-et kerestem albérletben laktam, most nettó 270.000et keresek es sajat lakásban lakom tehat boven marad penz a zsebemben, ezert nem felek a hitelcsapdatol :)
2018. dec. 20. 15:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!