Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha van egy havi 5 ezer forinto...

Ha van egy havi 5 ezer forintos megtakarításra kötött lakástakarékpénztári szerződésem és én azt kiegészítem havi 15 ezerrel, azaz havi 20 ezret fizetek, akkor az állami támogatást havi 5, vagy 20 ezer forint után kapom?

Figyelt kérdés
Még a jogszabály változás előtt kötöttem a szerződést idén februárban. Az elmúlt 13 évben ez így működött, jóváírták az állami támogatást 20 ezer forintra. A tv módosítás követően miért nem? Hiszen ezt nem korlátozza a módosítás, csak a szerződés hosszabbítás esetét.
2018. dec. 25. 21:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Az edigi (módosítás előtti) gyakorlat az volt, hogy ha a szerződéses összegen felül fizetsz, de havi 20-nál nem többet, akkor a teljes befizetésedre megkaptad az állami támogatást. A módosítás után viszont csak a szerződéses össegre, amelyet már nem módsíthatsz úgy, hogy a módosított összegre is járon támogatás.

Innen informálódtam:

[link]

2018. dec. 25. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
De, a módosítás konkrétan megszünteti ezt a kiskaput.
2018. dec. 26. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem kötekedés képpen kérdezek tovább (köszi az eddigi válaszokat). A módosítás melyik része szünteti meg ezt a kiskaput? A módosítás kizárólag a futamidő hosszabbításról ír, ebben az esetben erről nincs szó.
2018. dec. 26. 07:45
 4/12 anonim ***** válasza:

Bekerült mondjuk egy ilyen paragrafus:


22. § * (1) * Az állami támogatás éves mértéke a lakás-előtakarékoskodó által az adott megtakarítási évben a lakástakarékpénztárnál az adott szerződés alapján betétként elhelyezett összeg harminc százaléka, legfeljebb azonban megtakarítási évenként hetvenkétezer forint. A támogatás mértékének és felső határának módosítása a már megkötött szerződéseket - a lakás-előtakarékossági szerződés megtakarítási idejének 29. § szerinti meghosszabbítását kivéve - nem érinti.

2018. dec. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ahol fontos szókapcsolat a "szerződés alapján betétként elhelyezett összeg harminc százaléka"

Meg konkrétabban a "szerződés alapján".

2018. dec. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
13 éve ezt tartalmazza a jogszabály. 13 éve az adott szerződés alapján. Szóval ez nem változott.
2018. dec. 26. 16:17
 7/12 A kérdező kommentje:
Ráadásul ptk szerint a szerződés része az ászf, ami kifejezetten engedi a többlet befizetést, amelyre jár az állami támogatás. Így a szerződés szerint, az ászf szerint, így volt lehetséges 13 évig. Éppen ezért továbrra sem értem mire ez a tiltás.
2018. dec. 26. 16:20
 8/12 anonim ***** válasza:
Bar mar tobben leirtak neked, de tovabbra sem akarod megerteni, nem tudom, hogyan irjam le, hogy megertsd: A megszuntetes ota csak az eredetileg a szerzodesben szereplo ossze utan jar allami tamogatas. Utalhatsz, amennyit akarsz, a szerzodes szamit. Pont.
2018. dec. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Te nem érted, vagy nem akarod megérteni.

De akkor felteszem a kérdést szájbarágósabban, hátha:

A jogszabály módosítást követően miért nem jár a plusz befizetésekre az állami támogatás (előtte járt), ha a módosítás csak a szerződések meghosszabbítására vonatkozik? Eddig azért járt a plusz befizetésre az állami támogatás, mert az ÁSZF engedte (a régi és a jelenlegi ÁSZF is), ami a szerződés része, tehát a szerződés szerint fizetek akkor is ha plusz befizetéseket teljesítek.

Amúgy lassan tényleg okafogyottá válik a kérdésem, mert kikerült az egyik ltp weblapjára egy gyik módosítás, amelyben már azt írják, hogy lehet többet fizetni és jár rá az állami támogatás.

Azért nem értem amit írsz, vagy írtak, mert csak úgy írni valamit, mert nem jár és kész, az nincs alátámasztva semmivel. És erre rájött a funda is.

Valószínűleg az üzletkötők fenekét védték, akik 2 nap alatt még harácsoltak egy kis jutalékot a jogszabály félremagyarázásával, de most kiáll mögülük a cég, mert ez így védhetetlen volt.

Köszi a válaszokat.

2018. dec. 26. 18:19
 10/12 anonim ***** válasza:

Szakértői válasz:


Az ERSTE és az OTP kért állásfoglalást ez ügyben a minisztériumtól, ahol azt a választ kapták, hogy a törvény módosítás után nem csak a meghosszabbítás jogát vették el, hanem nem lehet a régi szerződéseket megosztani, nem jár támogatás a többlet befizetésekre és nem érdemes megemelni hivatalosan sem a havi díjat 20.000Ft-ra, mert sajnos arra a részre sem jár a 30% állami támogatás. Nekem erről megvannak a banki Hírlevelek mailben. A Fundásoktól is ezt az információt hallottam, de onnan nincs hivatalos értesítésem.

2018. dec. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!