Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha bevállaljuk, hogy lesz...

Ha bevállaljuk, hogy lesz második baba, akkor az 1400000 forint állami támogatást vissza kell fizetni vagy csak akkor, ha nem születik meg a testvér?

Figyelt kérdés
Nem a csokra szülnék, amúgy is akartunk, beszéljük folyton, de hozzá kéne építeni a házunkhoz. Mire elég egyébként ez a pénz valaki igényelte már?
2018. aug. 1. 16:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ez engem is érdekelne. Nekünk már van kettő, de ez a kiegészítés jól jönne.

Ilyenkor is 10 évig ott kell lakni vagy milyen megkötések vannak, ha két gyerekre veszi fel valaki a csokot.

Bocsi, hogy belekérdeztem a kérdésedbe, de témába vágó és ezért nem írnék ki újat.

2018. aug. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Hát sokan nem válaszolnak.

Úgy olvastam, hogy csak akkor kell visszafizetni, ha valaki meddő lesz vagy halva születik a testvér vagy nem születik meg. Először el kell menni kivizsgálásra. Én pont most beszéltem egy kőműves ismerősömmel, szerinte nem hülye elgondolás..

Ki kell használni.

2018. aug. 1. 18:35
 3/13 anonim ***** válasza:
85%

Bizonyos időn belül meg kell születnie a másodiknak, különben a pénzt vissza kell fizetni.

10 évig életvitelszerűen kell lakni, illetve meg van adva hogy hány min hány nm házra vehető fel.

2018. aug. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Mennyi idő alatt kell meglennie a másodiknak?
2018. aug. 1. 18:55
 5/13 A kérdező kommentje:
Kiszámoltam kalkulátorral, hogy én mennyit kapnék ez már a konkrétum.
2018. aug. 1. 18:55
 6/13 anonim ***** válasza:
A kérdésedből arra következtetek, hogy már van egy gyereketek, és most 2 gyerekre, egy létezőre és egy tervezettre veszitek fel a Csokot. Ha ez így van, akkor 1.430.000 forint jár nektek a 2 gyerekre maximum (nm számít). Mivel egy gyerekre 600.000 forint jár, ezért, ha nem jön össze a második, akkor a 1.430.000 - 600.000 forintot kell visszafizetni, tehát 830.000 forintot.
2018. aug. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

értem, köszönöm

És hadd kérdezzem már meg, hogy olyat lehet csinálni csok esetén, hogyha van padlásszobánk, akkor oda húzni válaszfalat és a lenti két szobából egy nappalit csinálni ill plusz egy szobát felhúzni? Mert így a gyerekek laknának a padláson úgy, hogy át van alakítva, lenne egy amerikai konyhás nappali és nekünk kb 18m2-es szoba..

2018. aug. 1. 19:07
 8/13 A kérdező kommentje:

Házasnak kell lenni hozzá?

Ha igen, templomi esküvő is kell vagy csak elég egy élettársi papír vagy igényelhetjük úgy is, hogy még nem vagyunk bejegyezve?

2018. aug. 1. 19:10
 9/13 anonim ***** válasza:
2 gyereknél is 10 év? És ha ezidőalatt elköltözünk külföldre mennyit kell visszafizetni?
2018. aug. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
830ezret, leírta
2018. aug. 1. 19:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!