Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Nem úgy van, hogy jan.1-től...

Nem úgy van, hogy jan.1-től 20. 000 ft utalás alatt nem számítanak fel a bankok tranzakciós díjat?

Figyelt kérdés

Csak mert tegnap utaltam 7.600 ft-ot és bizony szépen leszedték - pedig minden utalásom ingyenes a számlacsomagban, csak a tranzakciós díjjal szokták megterhelni :

2019.01.07. ESETI MEGBÍZÁSOK KÖLTSÉGE

-15



2019. jan. 8. 14:45
 1/6 A kérdező kommentje:

"Az országgyűlés 2019 elejétől csökkentette a tranzakciós illeték mértékét. Mostantól a 20 ezer forint alatti átutalásokra a lakossági számlák esetén nem kell megfizetnünk a 0,3%-os tranzakciós illetéket"


5 nappal ezelőtt megjelent hír:

[link]

2019. jan. 8. 15:14
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az állam nem kötelezi január 1. óta a bankot ennek a tehernek a megfizetésére. De a bank hirdetményében nem az van, hogy a mindenkori banktörvény szerinti díjat terhelik, hamem hogy 0,3% azu átutalás költsége, tehát hiába változott a jogszabály, a bank nem köteles ez alapján a saját díjtételeit módosítani.
2019. jan. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszodat.

Mondjuk ez nagyon nagy szemétség.


De nem csak a bankoknál van ez: évek óta megy a kommunikáció, hogy csökkentettük az adóterheket, a szochó ennyi meg annyival csökkent, x % lett - igenám, de közben meg emelkedik a minimálbér és a minimálbér után kell az x %-ot fizetni.

Egyik évben kiszámoltam: nem hogy kevesebbet, de még 150 ft-al többet kellett fizetni a "csökkentett" adóteherrel, de megemelt minimálbérrel, a szochóra.

2019. jan. 8. 15:45
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát.. szemétség vagy sem, ez van .Ez olyan, mint az, hogy a Vörösmarty téren baromi drága a forralt bor, meg az ételek, mert az önkormányzat elképesztő pénzeket lehúz az árusokról. De ha az önkormányzat úgy döntene, hogy jövőre kevésbé sarcolja meg őket, az árak ugyanúgy maradnának magasak, mert az emberek eddig is kifizették és kígyóztak a sorok.

Így van ez a bankokkal is. Ha utalni kell, utalni fogsz, akkor is ha pénzbe kerül és akkor is ha nem.


A SZOCHO kedbezmény meg amúgy inkább a munkáltatónak kedvez, mert kevesebb közterhet kell fizetnie utánad, ami ösztönzi a foglalkoztatást.

2019. jan. 8. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

"A SZOCHO kedbezmény meg amúgy inkább a munkáltatónak kedvez, mert kevesebb közterhet kell fizetnie utánad, ami ösztönzi a foglalkoztatást."


De hát épp az előbb írtam le, hogy nem így van, mert még 150 ft-al többet kellett fizetnie a munkáltatónak - csak így ültették be a köztudatba.


És bizony, nem feltétlenül utalok, mert én sem vagyok hülye: inkább besétálok a bankba és befizetem (ingyenesen) a közös költséget, minthogy emiatt leszedjenek rólam 150 ft-ot.

2019. jan. 8. 16:14
 6/6 anonim ***** válasza:

Tranzakciós díj és illeték jelentése nem ugyanaz.


A minimálbér emelése és a szocho csökkentése meg nem a munkáltatóknak kell, hogy kedvezzen, hanem a munkavállalóknak.

2019. jan. 8. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!