Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hitel felvétel hitelkiváltás...

Hitel felvétel hitelkiváltás + lakás felújításra?

Figyelt kérdés

Jelenleg van egy 2.5m Ftos lakáshitelünk, havi 28.500 törlesztővel még 9 év.

A ház értéke 5m Ft jelenleg de teljes felújítás indult meg. Nyílászárók, fűtés, szigetelés és teljes belső felújítás.


Lehetőség van a lakásfelújításra úgy hitelt felvenni hogy meghaladja a ház jelenlegi értékét? ( A tervezett felújításokkal az érték bőven 10m fölé megy).


Kiváltanánk a jelenlegit, hogy csak 1 legyen. Összesen 5m Ft szeretnénk.


Tapasztalatokat? Bankban csak jövő hétre kaptam időpontot megkérdezni.



2019. jan. 21. 15:40
 1/5 anonim ***** válasza:

1.- a hitel felvétele mindig függ a jövedelem nagyságától - mivel erről semmit nem tudunk, így nem lehet pontosan válaszolni.

2.- az biztos, hogy lakáshitelt nem fog adni a bank nagyobb értékre, mint a ház - mivel a jelenlegi értékének max 80 %-áig hitelez.


Ha megfelelően magas a fizetésetek, akkor esetleg szabad felhasználású hitel, azaz személyi kölcsön jöhet szóba - de így hitellel terhelten az sem 100 %, hogy megadják.

2019. jan. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Személyi kölcsön ekkora lehetséges.


A bankban maximum beleveszik a szerződésbe hogy 2,5 m ft a másik hitel kiváltására megy majd. És a bank rögtön oda is utalja.


Ha a bank nem ajánlja fel ezt az opciót, kérjetek akkor ti!

2019. jan. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Én vállalkozóként NAV által leigazolt - a bank amit levon 170 nettó, férjem 210 nettó alkalmazott.

Én úgy tudtam ha felújításra adják akkor "megelőlegezik" a várt érték alapján. :/

2019. jan. 21. 17:44
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Van olyan bank, ahol a jövőbeni értékre adnak felújítási hitelt, de ekkor szakaszosan folyósítják a hitelt készültségi fokkal arányosan. Mivel Nektek már most is terhelt az ingatlan és nagyon kis értékű, meglátásom szerint kicsi az esély, hogy a kért hitelösszeget megkapjátok jelzálog alapon.
2019. jan. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ :)

Sajnos az ingatlan elhelyezkedése.. kis falu :) pest mellett hasonló ház 20m + tiszta vicc :D

2019. jan. 23. 09:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!