Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szeretnék bankkártyát de nem...

Szeretnék bankkártyát de nem látom át mit érne meg nekem, ötlet?

Figyelt kérdés
Láttam neten a Gránit bankot valamint az otp-ről jókat hallok, nincs nagy keresetem de szeretek és majdnem rendszeresen utazok is külföldre ezért gondoltam hogy nem ártana egy bankártya, de nem tudom melyiket érné meg. Nem vagyok otthon a bankok világában
2019. jan. 22. 11:21
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha nem budapesti vagy, akkor mindenképpen az OTP-t javaslom.

Bár manapság már az ügyek kb. 80 %-át el lehet neten is intézni, de ha mégis valami miatt be kellene menned a bankfiókba, akkor a Gránitnak csak BP-en van fiókja.

2019. jan. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"rendszeresen utazok is külföldre"


Milyen gyakran? A Gránit Platinum bankkártyához prémium utasbiztostást kapsz, gyakori utazásnál megéri. [link]


Meg ugye kártyával tudsz fizetni külföldön nem készpénzzel kell rohangálni.


Ha ezek nem kellenek akkor felesleges.

2019. jan. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
3-4 havonta ha ez sűrűnek mondtható nekem az. Havi huszon pár ezer forint menne rá. A gránitbankos kártyát is elfogadják mindenhol?
2019. jan. 22. 14:26
 4/6 anonim ***** válasza:
25%

Felejtsd el a ker banokat!


Transferwise vagy Revolut

2019. jan. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Van két szuper összehasonlító oldal, ahol néhány paraméter megadása után össze tudod vetni különböző bankok kínálatát:

www.bankmonitor.hu

www.bankracio.hu


A kártya tekintetében teljesen mindegy, hogy melyik banknál igényled, az elfogadóhelyeken a kártya kibocsátóját nézik, ami vagy a VISA / VISA electron vagy a MasterCard, esetleg a Maestro. Az üzletekben ki van általában matricázva, hogy melyiket fogadják el, de a sima VISA és a MCard gyakorlatilag mindenhol elfogadott, ahol van terminál.


Ha sokat utazol külföldre, akkor megfontolandó egy devizaszámámla és hozzá devizakártya beszerzése, hogy ne bukj sokat a konverzión, bár szerintem a számlavezetési és a kártya díja elviszi, amit ezen megnyersz.

2019. jan. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Felesleges euró számla - nekem a spanyolországi vásárlásom bankkártyával olcsóbbra jött ki, mintha az itthon, a legolcsóbb valutaváltónál váltott euróval fizettem volna (készpénz is volt nálam).

Sőt, OTP-s Mastercard és a nagy élelmiszerlánc áruházban a forintban és az euróban fizetést is felkínálta - még választhattam is :-)

2019. jan. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!