Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha paypassos bankkártyát el...

Ha paypassos bankkártyát el is lopnak az 5000-es vásárlási limit és a napi felvételi limit miatt akkor se tudnak nagy kárt okozni nekem?

Figyelt kérdés

Ha van egy érintős paypass kártyám és azt netán ellopják akkor se mennek vele sokra?

mert 5000 forint felett pin kódot kér azt meg nem tudja a tolvaj

- és összességében 5000 ft-os vásárolgatásokkal is max a napi limitig (nekem: 80E) tud költekezni?



Vagyis a lehető legrosszabb esetben 80E-es kárt tud okozni nekem?


2019. jan. 5. 17:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Neten is lehet költekezni pin kód nélkül a bankkártyán lévő adatokkal.
2019. jan. 5. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
max 80ig /nap
2019. jan. 5. 17:26
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

1-es, hát fogadjunk, hogy te még bankkártyát se láttál életedben...


Egyébként a kérdésre a válasz az, hogy igen, max. 80 ezret ha az a vásárlási limit.


De azt se kell megvárni, be kell állíttatni a bankkal, hogy küldjön SMS-t a mobilodra minden tranzakcióról, és ha sorban jönnek az 5k-s üzenetek, akkor azonnal tárcsázni a bank éjjelnappali ügyfélszolgálatát és azonnal letiltatni a bankkártyát. Meg kérni, hogy lehetőség szerint az eddigi tranzakciókat is tegyék semmissé, ha lehet. Ezért mindig legyen a bank segélyszáma benne a telefonodban, hogy gyorsan tudd őket hívni.


Meg persze bemenni a rendőrségre és feljelentést tenni, akkor is, ha nem lesz belőle semmi később. Mert csak. Hátha elkapják, aztán gondolkodhat a sitten.

2019. jan. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
51%

Jah, az elsőnek menő válasz az sztornó, ahelyett, hogy "neten is lehet költekezni", azt olvastam, hogy "nem is lehet költekezni" :P

Hiába na, én meg vak vagyok, ez van :P

2019. jan. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

De nem hülyeség amit az első írt !!!!



mert épp ma vettem neten a kártyával terméket és semmi se kellett hozzá csak a kártyán levő adatok bepötyögése és semmi más. És azpnnal levonták.

És persze azonnal jött az sms de ha ellopták VOLNA már késő lett volna.

2019. jan. 5. 18:51
 6/8 A kérdező kommentje:
és nem 5000-ért vásároltam hanem 20E felett.
2019. jan. 5. 18:51
 7/8 anonim ***** válasza:

Bankkártyát általában pénztárcával együtt lopnak.

Azt hamar észrevennéd!


Nálam 5db/nap a paypassos vásárlások száma.

2019. jan. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kérdező: tudom, hogy nem hülyeség amit írt. Csak rosszul olvastam elsőre, mondom, vaksi vagyok :P (bár ez igazából nem látási probléma, inkább az agy tréfál meg, ugyanis az agyad olvasáskor általában nem fut végig minden egyes betűn, hanem a szavakat mint egészet nézi. próbáld ki egyszer: úgy is el tudsz olvasni egy mondatot, ha a szavakban felcseréled a betűket, csak az első és utolsó maradjon kb. ugyanaz). Ezt írtam is később.


Egyébként ha ellopják a kártyádat, akkor jobb semmire nem várni és letiltatni. Neten már 80k-t is le tudnak venni egyszerre, ha tudják a kártyaadatokat meg a CVV kódot, ami alapból szintén rajta van a kártyán (hacsak nem kaparod le róla). De igazából láttam én már olyan netes rendelő oldalt is, ami még ezt a 3 jegyű kódot se kérte.

2019. jan. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!